Dobre dwa lata rządu na rzecz Wielkopolski – Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann podsumował dwa lata rządu Beaty Szydło

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann wraz z wicewojewodą Marleną Maląg podsumowali w piątek 17 listopada br. dwa lata działalności rządu Beaty Szydło. – To były dobre dwa lata dla Polski i Wielkopolski – podkreślał Zbigniew Hoffmann.


Konferencja prasowa została podzielona na pięć bloków tematycznych: rozwój, bezpieczeństwo, rodzina, zdrowie i sport. Szczególnie wiele uwagi wojewoda Zbigniew Hoffmann poświęcił kwestiom inwestycyjnym. Za jedne z największych sukcesów rządu w obszarze rozwoju uznano podpisanie umowy inwestycyjnej z Zakładami H. Cegielski – Poznań S.A. oraz inwestycje w infrastrukturę drogową.

Wojewoda dodał, że rząd premier Beaty Szydło, mimo niechęci prezydenta miasta Poznania do współpracy, nie angażuje się w spory ideologiczno-polityczne i działa w interesie mieszkańców stolicy Wielkopolski. – W zakresie chociażby infrastruktury i drogownictwa są i będą kierowane środki z budżetu państwa – podkreślił Zbigniew Hoffmann. Wojewoda zwrócił szczególną uwagę na aspekty bezpieczeństwa. Przypomniał o ciężkiej pracy służb w usuwaniu skutków nawałnic oraz przywróceniu siedmiu posterunków policji w mniejszych miejscowościach.

Wicewojewoda Marlena Maląg mówiła o szeregu działań podjętych przez rząd na rzecz polityki społecznej, w tym polityki prorodzinnej. – Dobra zmiana dla polskich rodzin to przede wszystkim jeden z filarów rządu premier Beaty Szydło. Wielkopolska stawia na rodzinę. Wojewoda wielkopolski powołał Radę Rodziny, która wspiera te zadania – przypominała Marlena Maląg. Wicewojewoda zabierając głos wskazywała na sukces programu Rodzina 500+ w regionie. W Wielkopolsce świadczeniem objętych zostało 398 tys. dzieci. Do tej pory, w ramach programu, do rodzin trafiło ponad 3,7 miliarda złotych.

Wsparcie z budżetu państwa otrzymywały również wielkopolskie jednostki służby zdrowia. Wojewoda występował o dofinansowanie szpitali z rządowej rezerwy. Dotację otrzymały lecznice w Gnieźnie oraz w Pile. Duże środki rząd przeznaczył na wsparcie sportu. Na rozwój wielkopolskiej bazy sportowej wydano 98,5 miliona złotych.

Wojewoda przedstawił także plany podległego mu urzędu na najbliższy czas. Najważniejszą zapowiedzią było powołanie Rady Gospodarczej. W jej skład wejdą między innymi przedsiębiorcy oraz specjaliści zajmujący się gospodarką. – Będziemy starali się pomóc biznesowi i przedsiębiorcom we wdrażaniu Strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju – mówił wojewoda.


(Visited 86 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz