ŚWIATOWY DZIEŃ PAMIĘCI O OFIARACH WYPADKÓW DROGOWYCH [FILM]

W trzecią niedzielę każdego listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Dzień ten ma uczcić pamięć wszystkich osób, które zostały poszkodowane na drogach. Ku przestrodze dla uczestników ruchu drogowego, Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach przygotowała film prezentujący skutki zdarzeń drogowych.

W tym roku Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych przypada na 19 listopada. Z tej okazji chcemy zwrócić uwagę na fakt, iż każdego roku na drogach ginie wiele osób. Tylko na terenie powiatu szamotulskiego,


od początku roku w wyniku wypadków zginęło 19 osób. Policyjne statystyki pokazują, że bardzo często do zdarzeń dochodzi w wyniku brawury i nieostrożności na drodze. Często przyczyną jest nadmierna prędkość i jej niedostosowanie do warunków panujących na drodze. Często zdarzają się też przypadki nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu.

Warto zwrócic uwagę na fakt, iż bezpieczeństwo na drogach zależy nie tylko od kierujących pojazdami, ale i od pieszych. W ich przypadku należy zauważyć, iż pieszy nie ma żadnej mechanicznej ochrony jak osoba poruszająca się samochodem. Nieprzestrzeganie przepisów przez pieszego wiąże się więc z większym ryzykiem utraty zdrowia lub nawet życia. Dlatego piesi w szczególny sposób powinni zadbać o własne bezpieczeństwo np. poprzez noszenie elementów odblaskowych po zmroku oraz poprzez zachowanie szczególnej ostrożności podczas przechodzenia przez jezdnię.

Ku przestrodze dla uczestników ruchu drogowego, Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach przygotowała film prezentujący skutki zdarzeń drogowych. Film zawiera zdjęcia z wypadków drogowych zaistniałych na terenie powiatu szamotulskiego.

Apelujemy do kierujących oraz pieszych o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Z pewnością jest to element, który ma istotny wpływ na bezpieczeństwo. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo nasze oraz innych uczestników ruchu drogowego zależy w dużej mierze od nas samych.

 

Zobacz również …
(Visited 351 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz