Zarzuty za przestępczość samochodową

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową zatrzymali osoby, które w warsztacie samochodowym przerabiały cechy identyfikacyjne skradzionego auta. Zatrzymano 11 osób, z czego 3 usłyszały zarzuty związane z paserstwem. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.


10 lutego br. policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali 10 osób. Ich praca miała związek z realizacją, jakie miała miejsce w jednym z poznańskich warsztatów samochodowych na terenie poznańskiego Piątkowa.

Gdy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową weszli na teren warsztatu, zastali w nim 10 osób. Mężczyźni byli w trakcie przerabiania numerów identyfikacyjnych VW Sharana i rozcinania jego poszczególnych części. W warsztacie policjanci znaleźli też urządzenia do zagłuszana telefonów.

Jak się okazało podczas dalszej pracy funkcjonariuszy, samochód został 5 dni wcześniej skradziony z terenu Niemiec. Gdy auto dotarło do Polski miało mieć przerobione numery VIN, tak aby był gotowy do dalszej sprzedaży.

Wszystkie osoby, które policjanci zastali w warsztacie zostały zatrzymane. Kilkanaście godzin później zatrzymano jeszcze jednego mężczyznę, który miał związek ze sprawą. 3 osoby usłyszały zarzuty paserstwa. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Piotr Garstka/wielkopolska.policja.gov.pl/

(Visited 30 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz