Otwarcie drogi w gminie Miedzichowo w ramach FDS

W miejscowości Bolewice oddano dziś do użytku wyremontowaną ulicę Rzemieślniczą. Inwestycja otrzymała dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. W uroczystym otwarciu uczestniczyła wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska wraz z parlamentarzystami, samorządowcami gminy Miedzichowo oraz starostą powiatu nowotomyskiego.


– Fundusz Dróg Samorządowych to jeden z fundamentalnych programów rządu Prawa i Sprawiedliwości. To także ogromne wsparcie dla jednostek samorządu terytorialnego. Polska potrzebuje dobrych połączeń komunikacyjnych, przede wszystkim dróg powiatowych i gminnych – mówiła podczas uroczystości wicewojewoda. – Dobrze utrzymana infrastruktura przełoży się na szybki i zrównoważony rozwój gospodarczy kraju – lepsze drogi to większe szanse na inwestycje i nowe miejsca pracy – akcentowała wicewojewoda, która podkreśliła także, że FDS to największe w historii wsparcie rządowe na modernizację i budowę dróg lokalnych.

Oddana dziś do użytku droga w istotny sposób poprawi bezpieczeństwo i komunikację mieszkańców Bolewic. Wyremontowana ulica stanowi również bezpośrednie połączenie z drogą krajową nr 92. Łączna kwota dofinansowania to 634 tys.

Środki Funduszu Dróg Samorządowych przekazywane są na dofinansowanie budowy, przebudowy i remontu dróg powiatowych i dróg gminnych, a także budowę mostów lokalizowanych w ciągach dróg wojewódzkich, powiatowych i gminnych. Poza tym FDS pozwala także na finansowanie budowy, przebudowy i remontu dróg wojewódzkich, powiatowych i gminnych o znaczeniu obronnym.

/poznan.uw.gov.pl/

(Visited 288 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz