Zarzuty w sprawie wypadku karetki w Puszczykowie

W piątek, 26 kwietnia 2019r. Prokuratura Rejonowa Poznań Wilda w Poznaniu przedstawiła kierowcy karetki Pogotowia Ratunkowego zarzut spowodowania wypadku w którym śmierć poniosły dwie osoby i jednocześnie sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym.


Zarzut dotyczy zdarzenia, które miało miejsce w dniu 3 kwietnia 2019r. przed godziną 16-tą na przejeździe kolejowym w Puszczykowie. Kierujący karetką pogotowia wjechał na przejazd, mimo iż zapory kolejowe były już częściowo opuszczone. W rezultacie karetka została uwięziona na torach i nie miała możliwości ich opuszczenia. Po chwili w pojazd uderzył pociąg Intercity relacji Katowice-Gdynia. W wyniku wypadku śmierć poniosły dwie osoby znajdujące się w karetce. Byli to 30 letni lekarz pogotowia ratunkowego i 42 letni ratownik medyczny. Kierowca z poważnymi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień. Zostało mu zatrzymane prawo jazdy. Za zarzucane przestępstwo grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu

Czytaj również …
(Visited 2 053 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz