POLICJANCI Z CAŁEJ WIELKOPOLSKI UCZESTNICZYLI W ZLOCIE MOTOCYKLOWYM W LICHENIU STARYM

Licheń po raz kolejny stał się symbolem rozpoczęcia sezonu motocyklowego, a to wszystko w ramach „VII Ogólnopolskiego Otwarcia Sezonu Motocykli i Pojazdów Zabytkowych Licheń 2019”.

27 kwietnia br. już od godzin porannych funkcjonariusze ruchu drogowego z całej wielkopolski na czele z I Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Koninie nadkom. Mariuszem Jaworskim oraz Naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu mł.insp. Stanisławem Małeckim uczestniczyli w zabezpieczeniu zlotu.


Na lotnisku przy Bazylice w Licheniu spotkało się około 10 tys. miłośników jednośladów. Większość z uczestników z całą pewnością respektuje przepisy ruchu drogowego, niestety wciąż na polskich drogach zdarzają się  tacy, u których górę nad rozsądkiem bierze brawura. Policjantki z Wydziału Prewencji przypominały o zasadach bezpieczeństwa i wzajemnym szacunku na drodze. Uczestnicy zlotu mieli również możliwość otrzymania elementów odblaskowych, breloków, ulotek informacyjnych, a także specjalnie stworzonych na tę okazję naklejek na kask z grupą krwi.

W trakcie zlotu dla wszystkich motocyklistów został odczytany apel Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Piotra Mąki, w którym przypominano o rozsądku i rozwadze na drogach, ale także kulturze i wzajemnej życzliwości. Na drogach nie powinno dochodzić do rywalizacji – kto jest najważniejszy. Motocykliści są równoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego, ze swoimi prawami, ale również i obowiązkami.

Życzymy wszystkim motocyklistom, aby liczba wyjazdów, zawsze była równa liczbie bezpiecznych powrotów!

konin.policja.gov.pl

 

 

(Visited 1 250 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz