Zakończono scalanie konstrukcji stalowej na moście Lecha

Zakończyły się prace związane z montażem stalowej konstrukcji północnej nitki mostu Lecha. Wszystkie przywiezione wiosną na plac budowy wielkogabarytowe segmenty zostały zamontowane na konstrukcjach wsporczych i scalone przez spawanie. Samochody powinny wrócić na nowy obiekt na przełomie tego i następnego roku.
Obecnie trwa zabezpieczanie styków przed korozją. Równolegle prowadzone są prace związane z deskowaniem i zbrojeniem płyt ustroju nośnego nowego obiektu.

Łącznie do budowy północnej trójprzęsłowej nitki mostu Lecha o długości 236 metrów zostanie zużytych około 2,5 tys. ton stali i 7 tys. m3 betonu. Będzie to obiekt bez podpór w nurcie rzeki, dysponujący trzema pasami jezdni, ścieżką rowerową oraz pieszą. Zastąpi rozebraną ze względu na zły stan techniczny, około 70-letnią konstrukcję północnej nitki mostu Lecha.

Nowy most, o długości niemal 236 metrów, będzie nie tylko dostosowany do większych obciążeń, ale też wyposażony w trzy pasy jezdni o szerokości 3,5 m każdy, ścieżkę rowerową o szerokości 2 m oraz chodnik o szerokości 1,5 m.

Przebudowa mostu Lecha jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej.

PIM/poznan.pl

(Visited 23 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz