Zając-gigant wraca do Starego Browaru po kilkutygodniowej podróży

8-metrowy zając Starego Browaru wrócił do Poznania. Przez kilka tygodni podróżował po Wielkopolsce, odwiedził m.in. Grodzisk Wielkopolski, Oborniki i Wrześnię. Po ostatnim, kilkudniowym przystanku w Środzie Wielkopolskiej, wrócił do “domu”.

 Pracownicy Starego Browaru nie ukrywają radości: Dobrze widzieć giganta w domu! Od połowy marca śledziliśmy wędrówkę zająca po regionie. Wszędzie przyjmowano go z radością, jednak my po cichu liczyliśmy, że w końcu wróci do Poznania – mówi Karol Kędziora, manager z Działu Marketingu Starego Browaru. Olbrzym stanął na Dziedzińcu. Od poniedziałku będzie witał Klientów wchodzących do Browaru przez plac przy ulicy Ratajczaka.
 Stary Browar ogłosił poszukiwania zająca-giganta, który uciekł pracownikom Centrum, 15 marca. Wielki uszaty zwierzak miał być niespodzianką dla Klientów z okazji nadchodzących Świąt. Fioletowy olbrzym jeszcze tego samego dnia odnalazł się w Grodzisku Wielkopolskim. W sumie zwiedził aż siedem miast; po przystanku w Grodzisku pojawił się kolejno w Nowym Tomyślu, Obornikach, Wągrowcu, Słupcy, Wrześni i Środzie Wielkopolskiej. Gigant zatrzymywał się na lokalnych rynkach i z miejsca zyskiwał sympatię mieszkańców. Lokalne media i urzędy miasta organizowały konkursy na zdjęcia z gigantem, w których wzięły udział setki osób.

Wielkanocne zające to jedna z wizytówek Starego Browaru. Kolorowe uszaki co roku w marcu pojawiają się w przestrzeni poznańskiego Centrum w nowych kolorach i aranżacjach. Tym razem zupełnie nowe czarne i białe zające zaskoczyły klientów Browaru swoim eleganckim błyszczącym wyglądem.

Tegoroczna akcja prowadzona jest pod hasłem “Coraz większa radość z Wielkanocy”. 8-metrowy zając-gigant to nie jedyna niespodzianka Starego Browaru w dużej skali. 13 kwietnia do sprzedaży trafią premierowe 80-centymetrowe figurki. W tej chwili można je oglądać w Atrium. Szczegóły na temat sprzedaży dużych zajęcy dostępne są na stronie Starego Browaru.

(Visited 106 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz