WZPN – Reprezentacje Wielkopolski juniorek młodszych i młodziczek awansowały do krajowych finałów

Reprezentacje Wielkopolski juniorek młodszych (U-16) i młodziczek (U-13) udanie rozpoczęły rundę wiosenną zmagań makroregionalnych. Podopieczne trenerek Anny Gawrońskiej i Anny Jankowskiej wygrały z Zachodniopomorskim ZPN 5:1 i 3:1. Tym samym obie kadry zagwarantowały już sobie udział w zmaganiach finałowych o Mistrzostwo Polski.
Rozgrywki makroregionalne u kobiet nieco różnią się od zmagań chłopców. Również grają w nich cztery drużyny, ale zamiast Kujawsko-pomorskiego ZPN rywalami dziewcząt są zawodniczki z Lubuskiego ZPN. Dla piłkarek z Wielkopolski nie ma to jednak większego znaczenia, bowiem w tym sezonie w czterech seriach gier nie zaznały jeszcze goryczy porażki.

Zawodniczki do lat 13 rywalizujące w Pucharze im. K. Górskiego pokonały w czwartek w Wałczu swoje rówieśniczki z Zachodniopomorskiego ZPN 3:1. Na listę strzelczyń wpisały się Faustyna Owoc (UKS Orlik Mosina), Nadia Krezyman (Błękitni Owińska) oraz Aleksandra Nowak (Akademia Kreatywnego Futbolu w Poznaniu). Podopieczne trener Anny Jankowskiej prowadzą w tabeli z kompletem punktów i są już pewne awansu do turnieju finałowego, w którym zagrają po dwa najlepsze zespoły z każdego makroregionu.

Trzy punkty zainkasowały również juniorki młodsze. Starsze zawodniczki wykazały się jeszcze lepszą skutecznością i pokonały rywalki 5:1. Łupem bramkowym podzieliły się piłkarki Medyka Konin – Kinga Kozak (trzy gole), Karolina Majda oraz Maria Jakubowska. Zawodniczki prowadzone przez Annę Gawrońską mają na koncie 10 punktów i zajmują drugą pozycję. Ustępują kadrze Pomorza jedynie nieznacznie gorszym bilansem bramkowym. Również są już jednak pewne występu w finałach MP, które rozegrane zostaną w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

 fot. Wielkopolski ZPN.

(Visited 258 times, 1 visits today)

Leave a Reply