Wampiriada w Poznaniu już w środę! Oddaj krew i wróć do domu z Uberem za darmo

Od najbliższej środy wszyscy, którzy oddadzą krew w ramach poznańskiej edycji Wampiriady mogą liczyć na darmowy transport z Uberem.

To kontynuacja współpracy firmy technologicznej oraz Wampiriady, nawiązanej przy okazji jesiennej edycji akcji w Krakowie. W tym roku, oprócz Poznania, Uber wesprze akademickie akcje krwiodawstwa także w innych miastach Polski.

Wiosenna edycja Wampiriady w Poznaniu rozpocznie się już w najbliższą środę (5.04) i potrwa do czwartku. Krew będą oddawać studenci Uniwersytetu Ekonomicznego. W maju do akcji dołączą kolejne dwie uczelnie – Politechnika Poznańska (9-11.05) oraz Uniwersytet Adama Mickiewicza, na których Wampiriada potrwa 3 dni (16-17.05 oraz 19.05).

Oddanie krwi nie jest bolesne, jednak może powodować uczucie osłabienia. Dlatego organizatorzy projektu współpracują z Uberem – każdy, kto odda krew, otrzyma specjalny kod, dzięki któremu będzie mógł bezpiecznie i wygodnie wrócić do domu z kierowcą oferującym usługi za pośrednictwem aplikacji.

Kacper Winiarczyk, Dyrektor Generalny Ubera w Polsce, podkreśla znaczenie społeczności akademickiej dla firmy – Studenci są dla nas niezwykle ważną grupą i chcemy być częścią wartościowych inicjatyw, które ich angażują. W Polsce wciąż zapotrzebowanie na krew jest znacznie wyższe niż liczba donacji. – Ogromnie nas cieszy, że mamy możliwość po raz kolejny wesprzeć Wampiriadę i mamy nadzieję, że dzięki możliwości bezpiecznego powrotu do domu po oddaniu krwi jeszcze więcej studentów weźmie udział w akcji – dodaje Winiarczyk.

Wampiriada to nie tylko zbiórka krwi. To przede wszystkim wielka akcja promująca krwiodawstwo. Cieszymy się, że marka taka jak Uber chce wesprzeć tę ideę. Potrzebuje ona wielu przyjaciół, zwłaszcza w kontekście zbliżających się wakacji, które zawsze są czasem bardzo słabych zasobów krwi – mówi Anna Lach, Koordynator Ogólnopolska akcji.

Z każdym rokiem rośnie zainteresowanie udziałem w Wampiriadzie. W ubiegłorocznej, jesiennej edycji akcji chętnych do oddania krwi było ponad osiem tysięcy studentów. Oddano 6 032 donacji, czyli ponad 2 700 litrów krwi.

Czym jest Wampiriada?
To największy ogólnopolski projekt honorowego krwiodawstwa wśród młodzieży akademickiej. Wampiriada organizowana jest w całej Polsce już od 17 lat przez Niezależne Zrzeszenie Studentów we współpracy z Regionalnymi Centrami Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Studenci oddający krew otrzymują posiłek regeneracyjny od RCKiK oraz symboliczny upominek. Celem projektu jest propagowanie honorowego oddawania krwi i krzewienie w studentach chęci niesienia pomocy innym.

O Uberze: Uber to firma technologiczna, która łączy użytkowników aplikacji z kierowcami, którzy korzystają z platformy, aby współdzielić swój przejazd z innymi, oferują możliwość przywiezienia posiłku bądź przewiezienia przesyłki. Platforma Uber działa w ponad 500 miastach w więcej niż 80 krajach na całym świecie, pomagając rozwijać i usprawniać mobilność we współczesnych aglomeracjach.
W Polsce Uber jest dostępny w Warszawie, Krakowie, Trójmieście, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi i na Śląsku.
Więcej informacji na temat firmy Uber oraz jej usług można znaleźć na: uber.com/pl

(Visited 393 times, 1 visits today)

Leave a Reply