Baltic Fashion Week – prestiżowa międzynarodowa impreza świata mody [ZDJĘCIA, FILM ]

Aktorka Małgorzata Horyń-Olszewska
Aktorka Małgorzata Horyń-Olszewska

Baltic Fashion Week jest prestiżową, międzynarodową imprezą świata mody, która po raz pierwszy zawitała do Koszalina. W Hali Widowiskowo-Sportowej zgromadziło się kilkunastu projektantów z całego świata.

Prezentowane podczas pokazów kreacje wzbudzały zainteresowanie i podziw, ukazując różne wizje i pomysły ich twórców, od tradycji i powrotu do klasyki, poprzez koronki, aż do szaleństwa barw i wzorów.

Swoje kolekcje zaprezentowali projektanci mody, m.in.: Agnes Wyum z Francji, MADAMME z Włoch, Luciana Adulari z Niemiec, RenattaPruneda z Meksyku, Anna Purna, Barbara Caly i inni.

Niewątpliwie, największym zaskoczeniem okazała się najnowsza kolekcja Maatje Fernandes. Projektantka, urodzona w Surinamie, na stałe mieszka i tworzy niepowtarzalne kreacje w Holandii. Do Polski przyleciała z modelką Cindy Koopmans oraz modelami: Giorgio Fernandesem, Gillyfano Fernandesem i Shanito Rast. W pokazie mody marki Marjorie Fernandes, poza modelami z Polski, udział wzięła także polska aktorka, modelka i fotomodelka, ambasadorka marki odzieżowej MillerTulipanMałgorzata Horyń-Olszewska. To ona otworzyła pokaz w parze z Giorgio Fernandesem – przystojnym holenderskim modelem brandu Hause of Byfield, który jest także znanym raperem i piłkarzem.

Projektantka z holenderskimi modelami
Projektantka z holenderskimi modelami

Byłam niezmiernie zaszczycona otrzymaniem, już po raz kolejny, propozycji udziału w pokazie mody międzynarodowego projektanta. Kiedy obejrzałam w internecie brand Marjorie Fernandes, wiedziałam, że to głównie kolekcja projektantki Maatje Fernandes wzbudzi zachwyt widzów – mówi Horyń-Olszewska – Odzież, nacechowana kolorami, zwiewna, kobieca, lekka. Taka etniczna. No i rzeczywiście, nie myliłam się. Pokaz Marjorie Fernandes był niespodzianką tego wieczoru! Poza oryginalną kolekcją, przyciągała wzrok pięknymi modelami. Ich egzotyczna uroda cudownie wkomponowała się w prześliczną choreografię… Zastanawiam się, czy na premierę filmu „Miasto nocą” w reż. Pawła Lewandowskiego nie ubiorę się w kreację Marjorie Fernandes! – dodaje z uśmiechem i dumą aktorka.

Fot. Marc Lambrechts (MARC-O-GRAFIE)

Zobacz jak powstawał Film  „Miasto nocą”

(Visited 602 times, 1 visits today)

Leave a Reply