WYPADKI Z UDZIAŁEM MOTOCYKLISTÓW

Do dwóch wypadków z udziałem kierowców jednośladów doszło w pierwszy weekend kwietnia na drogach powiatu kaliskiego. Niestety, jeden z nich okazał się tragiczny w skutkach. Kaliscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tych zdarzeń. Do kierowców apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Wszyscy powinni pamiętać o zasadzie ograniczonego zaufania wobec innych użytkowników dróg!

Do pierwszego z wypadków doszło 1 kwietnia br. około 13:00 w miejscowości Ostrów Kaliski (gmina Brzeziny). Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że na prostym odcinku drogi wojewódzkiej nr 449 doszło do zderzenia motocykla oraz samochodu dostawczego marki volkswagen. 20-letni motocyklista został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do kaliskiego szpitala. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń, po kilku godzinach, zmarł. 64-letni kierowca volkswagena był trzeźwy.

Do kolejnego wypadku doszło dzień później w miejscowości Nowy Karolew (gmina Koźminek). Tym przypadku doszło do zderzenia motocykla z osobowym volkswagenem. Za kierownicą jednośladu siedział 17-letni mieszkaniec gminy Koźminek. Nastolatek z poważnymi obrażeniami został przetransportowany śmigłowcem do kaliskiego szpitala. Jego stan lekarze określają jako ciężki. Podróżujące pasatem osoby, nie odniosły poważniejszych obrażeń. Jak wykazało badanie, kierująca autem 48-letnia mieszkanka Zielonej Góry, była trzeźwa.

Apelujemy do wszystkich kierowców o bezpieczną i ostrożną jazdę. Kierowców jednośladów prosimy o zachowanie rozwagi i zdrowego rozsądku podczas jazdy oraz nieprzecenianie swoich umiejętności. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, jakimi są kierujący jednośladami powinni pamiętać, że w przypadku zdarzenia drogowego są bardziej narażeni na odniesienie poważnych obrażeń ciała, ponieważ nie zabezpiecza ich strefa zgniotu i poduszki powietrzne.

Kierowcom samochodów przypominamy, że motocykliści już wyjechali na drogi, dlatego zmieniając kierunek jazdy upewnijmy się, czy nie zajeżdżamy nikomu drogi.

Czytaj również …

(Visited 338 times, 1 visits today)

Leave a Reply