PATRZMY W LUSTERKA – ROZPOCZYNA SIĘ SEZON MOTOCYKLOWY

Sezon motocyklowy nadchodzi nieubłaganie. Na drogach powiatu nowotomyskiego pojawia się coraz więcej motocykli. Pamiętajmy, że wystarczy jedna sekunda nieuwagi, a motocyklista może zginąć na miejscu lub zostać kaleką do końca życia! Policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie rozwagi, ostrożności oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Rozpoczyna się sezon motocyklowy, na drogach Nowego Tomyśla pojawili się fani jednośladów. Dodatnia temperatura, sucha nawierzchnia i coraz dłuższy dzień to dla motocyklistów wyraźna oznaka, że czas na przesiadkę z samochodu na dwa kółka.

Niestety, jak pokazują coroczne obserwacje, nie obywa się wówczas bez tragicznych w skutkach wypadków. Jak wynika z policyjnych statystyk, wina za wypadki drogowe z udziałem motocyklistów leży po obu stronach uczestników ruchu drogowego – zarówno po stronie kierowców motocykli, jak i kierujących samochodami.

Różnica jednak polega na tym, że w przypadku nawet najdrobniejszej kolizji tych dwóch pojazdów, to motocyklista ma mniejsze szanse na przeżycie albo wyjście z tego bez obrażeń.

Jak zawsze apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych.

(Visited 141 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz