Wypadek drogowy w Jankowie Dolnym w pobliżu Gniezna

We wtorek, 3 listopada 2020 ok. 16.20 na drodze krajowej nr 15 w miejscowości Jankowo Dolne doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu ciężarowego i osobowego. LPR z poważnymi obrażeniami ciała przetransportowało do szpitala w Poznaniu 10-letnią dziewczynkę. Policja wyjaśnia okoliczności i przyczyny wypadku.


Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji kierujący samochodem ciężarowym marki Scania, 38-letni letni obywatel Ukrainy jadąc od strony Gniezna w kierunku Lulkowa na prostym odcinku drogi nie zachował bezpiecznej odległości od jadącego przed nim samochodu marki Ford C-Max ( kierowanego przez 37-letnią gnieźniankę) i uderzył w jego tył.

Pasażerka forda, 10-letnia gnieźnianka z poważnymi obrażeniami ciała została przetransportowana Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala w Poznaniu. Kierująca tym pojazdem i 10-letni pasażer został zabrani do szpitala w Gnieźnie, gdzie po przebadaniu przez lekarza okazało się, że kobieta nie odniosła obrażeń, natomiast dziecko doznało lekkich obrażeń nogi.

Na czas działań ruch na drodze był zablokowany. Wyznaczono objazdy.

Jak ustalili policjanci wydziału ruchu drogowego uczestnicy byli trzeźwi.

Decyzją prokuratury 38-latek został zatrzymany celem przeprowadzenia z nim dalszych czynności procesowych.

Pojazdy uczestniczące w wypadku zostały zabezpieczone na parkingu depozytowym.

Za miejscem zdarzenia, w kierunku Lulkowa prowadzone były prace drogowe prawidłowo oznakowane – ruch odbywał się wahadłowo.

/gniezno.policja.gov.pl/

(Visited 64 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz