Wolsztyn – TIR zablokował centrum miasta

W ostatnim czasie wolsztyńscy policjanci trzykrotnie podejmowali interwencje wobec kierowców pojazdów ciężarowych, którzy polegając na wskazaniach nawigacji, a jednocześnie ignorując znaki drogowe wjeżdżali do ścisłego centrum miasta. Ostatnia taka sytuacja miała miejsce wczoraj w godzinach wieczornych. Kierujący Volvo mężczyzna został ukarany 500-złotowym mandatem.02.11.2020 r. ok.godz. 19:00 policjanci Wydziału Prewencji oraz Wydziału Ruchu Drogowego zostali skierowani przez dyżurnego na ul. Kościelną w Wolsztynie, gdzie według przekazanego zgłoszenia miał się znajdować  blokujący przejazd pojazd ciężarowy.

Po dotarciu na miejsce policjanci potwierdzili zgłoszenie. Jak ustalono kierujący ciężarowym Volvo 54-letni mieszkaniec Płocka wbrew zakazowi wjechał do ścisłego centrum miasta i nie mogąc przejechać dalej zatrzymał się na ulicy Kościelnej.

Podczas podjętych samodzielnie prób przejechania ulicy nieprzystosowanej do ruchu tego typu pojazdów uszkodził znajdujący się w okolicy kościoła stojak rowerowy oraz słupki oddzielające chodnik od jezdni.  

Mieszkaniec Płocka tłumaczył policjantom, że kierował się wskazaniami nawigacji i nie zwrócił uwagi na znaki zakazujące wjazdu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 tony.

Mundurowi umożliwili kierowcy wydostanie się z opresji prowadząc go przez Rynek, oraz ulice Poznańską i Drzymały w kierunku Poznania. Mężczyzna nie uniknął jednak odpowiedzialności za popełnione wykroczenie. Policjanci nałożyli na niego mandat w wysokości 500 złotych.

/wolsztyn.policja.gov.pl/

(Visited 17 653 times, 1 visits today)

3 thoughts on “Wolsztyn – TIR zablokował centrum miasta

 • 7 listopada, 2020 at 2:13 pm
  Permalink

  Zaraz wyleje się polska fala nienawiści, baran kretyn itd. ale prawda jest taka że 20 procent firm w Polsce, nie wiadomo dlaczego jest w centrach miast. Jest w zasięgu właśnie takich zakazów i kierowcy często je ignorują bo nie mają wyjścia. Tak samo jak znaki ograniczające wysokość np. wiadukty oznaczone o pół metra mniej i to na drogach krajowych. Anomalie na skalę światową

  Reply
 • 8 listopada, 2020 at 7:53 pm
  Permalink

  „TIR zablokował centrum miasta”- co za baran a może debil- od kiedy ciężarówka lub wg Ustawy praow przewozowe -pojazd członowy” jest TIRem??!! Tu wyjasnienie:”TIR (skrót od fr. Transport International Routier[1], „Międzynarodowy Transport Drogowy”) – międzynarodowa konwencja celna z 14 listopada 1975 dotycząca przewozu towarów samochodami ciężarowymi w transporcie międzynarodowym. Samochód ciężarowy poruszający się na karnecie TIR wyjeżdżający z jednego państwa jest – w myśl konwencji TIR – sprawdzany i plombowany na przejściach granicznych albo w dowolnym urzędzie celnym zlokalizowanym w środku kraju wywozu towaru, a zostaje odplombowany i skontrolowany dopiero w państwie docelowym, natomiast wszystkie granice krajów tranzytowych mija z formalnościami ograniczonymi do minimum.Wymagane jest, aby samochód ciężarowy, jak i zespół pojazdów przewożący towar pod osłoną karnetu TIR był opatrzony z przodu i z tyłu niebieską tabliczką z białym literowym skrótem TIR.”- jA TU NIE IWDZĘ ANI Z PRZODU ANI Z TYŁU TABLICZKI TIR!!!!

  Reply
 • 21 listopada, 2020 at 4:10 am
  Permalink

  Będąc w Nowym,Jorku Kobieta poruszająca się osobowką wjechała pod prąd. Patrol znajdujący się w okolicy natychmiast zareagował zatrzymali ruch stawiając pojazd w poprzek Street. Kobieta wyprowadzona z opresji pouczona. o nie prawidłowym poruszaniu a nie mandat.. Natomiast są surowe restrykcje mandatowe za parkowanie z wywozem wlacznie…

  Reply

Dodaj komentarz