Wypadek drogowy na DW 306, jedna osoba poszkodowana

W sobotę, 9 października o godz. 18.45 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o wypadku drogowym z udziałem dwóch samochodów na drodze wojewódzkiej nr 306 w miejscowości Duszniki.


Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Duszniki, OSP Podrzewie, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali dwa samochody osobowe, które zderzyły się ze sobą. Pojazdy znajdowały się w przydrożnym rowie. Kierujący opuścili pojazdy przed przybyciem SP i znajdowali się w pobliżu.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym, sorpcji plamy oleju oraz posprzątaniu drogi z pozostałości po wypadku.
Na czas prowadzonych działań ruch na drodze został wstrzymany, następnie odbywał się wahadłowo.
Jedna osoba poszkodowana została przewieziona do szpitala.
W trakcie dojazdu na miejsce zdarzenia jeden zastęp JRG Szamotuły został zawrócony do jednostki
W działaniach ratowniczych brały udział 3 zastępy (14 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Przyczyny tragicznego zdarzenia ustala Policja.

Opracował: ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia: asp. Michał Kaczmarek/kppsp-szamotuly/

(Visited 15 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz