Odkrywaj nowe miejsca, jedz i… pomagaj! Poznańska scena gastronomiczna odkrywa przed klientami nowy smak…

Poznańska scena gastronomiczna odkrywa przed klientami nowy smak… To smak pomagania! W najbliższy wtorek (12 października) odbędzie się kolejna odsłona Zwierzowtorków, czyli akcji, w ramach której uczestniczące w niej lokale część swoich zysków z tego dnia przekażą na rzecz bezdomnych czworonogów.


Zwierzowtorkito cykliczna inicjatywa wywodzącej się z Poznania Fundacji NaszeZoo.pl. Akcja odbywa się w każdy pierwszy wtorek miesiąca. Dzięki temu wydarzeniu przy okazji miłego spędzenia czasu w gronie bliskich, przy dobrym jedzeniu można też pomóc zwierzętom, którym dotychczas nie udało się znaleźć pełnych miłości i bezpieczeństwa domów.W ramach Zwierzowtorków łączymy siły z ludźmi, którym los bezdomnych czworonogów nie jest obojętny. Wiemy, że poznańska branża gastronomiczna ma otwarte serca, dlatego zdecydowaliśmy się wspólnie z zaprzyjaźnionymi lokalami zbierać fundusze, które pomogą zaspokoić bieżące potrzeby zwierzaków trafiających pod nasze skrzydła. Nie mamy też wątpliwości, że gdy trzeba pomóc bezbronnym zwierzętom, poznaniacy chętnie otwierają swoje serca i portfele. – mówi Grzegorz Iwanów, koordynator akcji Zwierzowtorki z Fundacji NaszeZoo.pl. – Zebrane w ten sposób środki przeznaczamy na suchą i mokrą karmę, żwirek dla kotów oraz lekarstwa i zabiegi dla bezdomniaków, które potrzebują pilnej hospitalizacji – dodaje.

W drugiej odsłonie tego cyklicznego wydarzenia bierze udział kilka poznańskich lokali gastronomicznych:

  • 3 Kapary
  • Kosteczka Pub
  • HardcoroweStejki
  • Pałac Jaśminowy
  • Kozak Pizza
  • Kozak Pierogi
  • Big Bonjour
  • Pezzi
  • YetzTu
  • Wypiek

Zobowiązały się one do przekazania na rzecz Fundacji minimum 5% swoich dochodów uzyskanych 12 października2021 r. (część z góry zadeklarowała przekazanie wyższych kwot). W wydarzenie postanowił się włączyć także Kici Butik, czyli sklep z akcesoriami z kocim motywem, w którego asortymencie nie brakuje też zabawek i przysmaków dla tych zwierząt. Lista cały czas jest otwarta, a Fundacja NaszeZoo.pl zachęca do kontaktu wszystkie lokale zainteresowane przyłączeniem się do inicjatywy Zwierzowtorki.

W październiku smak pomagania będą mogli poczuć także krakowianie, bo Zwierzowtorki będą od tego miesiąca odbywać się również w stolicy Małopolski. W następnych miesiącach mają zawitać do kolejnych miast.

* * *

Ogólnopolska Fundacja NaszeZoo.pl powstała w grudniu 2015 r. Jej celem jest wspieranie bezdomnych zwierząt, które zostały źle potraktowane w wyniku zdarzeń losowych lub celowej działalności człowieka. Członkowie Fundacji ratują i leczą czworonogi, wspierają schroniska, edukują i propagują humanitarne traktowanie zwierząt, a także tworzą nowoczesne narzędzia online, które ułatwiają pomaganie. Pod jej egidą działa między innymi charytatywna akcja dlaSchroniska.pl, dzięki której psy i koty można wspierać przez internet.

(Visited 65 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz