WYJAZD Z POLSKI ZA NIELEGALNE PRZEWOZY

Samochód osobowy odholowany na parking, kaucja niezapłacona, a kierowcę Straż Graniczna zobowiązała do powrotu na Ukrainę. Szara strefa przewozów pasażerskich na aplikację mobilną nie daje za wygraną.


Skontrolowany 11 grudnia przy dworcu w Poznaniu kierowca, obywatel Ukrainy, otrzymał od Komendanta Placówki Straży Granicznej w Poznaniu-Ławicy decyzję o zobowiązaniu go do powrotu oraz orzeczenie o zakazie ponownego wjazdu na terytorium RP i innych państw obszaru Schengen na okres jednego roku. To sankcja na kierowcę korzystającego z aplikacji mobilnej do przewozu pasażerów, którego skontrolowali wielkopolscy inspektorzy transportu drogowego przy współpracy z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Obywatel Ukrainy przewoził pasażerów bez wymaganego zezwolenia na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego i bez wymaganej licencji. Nie miał również między innymi badań zdrowotnych i psychologicznych uprawniających go do wykonywania zawodu kierowcy. W sumie inspektorzy za wszystkie naruszenia naliczyli kwotę 22 tysięcy złotych. Kierowca nie miał pieniędzy na zapłacenie kaucji, został zabrany przez Straż Graniczną, a jego pojazd odholowano na parking.

Straż Graniczna przeprowadziła kontrolę legalności pobytu oraz kontrolę legalności prowadzenia działalności gospodarczej przez zatrzymanego cudzoziemca. W wyniku przeprowadzonych czynności, funkcjonariusze straży stwierdzili, że obywatel Ukrainy podjął działalność gospodarczą niezgodnie z przepisami obowiązującymi w tym zakresie na terytorium RP, co stanowiło przesłankę do wydania decyzji o zobowiązaniu cudzoziemca do powrotu.  

/witdpoznan.pl/

(Visited 1 451 times, 1 visits today)

One thought on “WYJAZD Z POLSKI ZA NIELEGALNE PRZEWOZY

  • 16 grudnia, 2019 at 10:14 pm
    Permalink

    22tys.zł chyba upsdliście na głowę,otwórzcie granicę z Rosją to Timmermansek i Makaron przestanie Polsce grozić karami!

    Reply

Dodaj komentarz