Wycinają w całym kraju , w Nowym Tomyślu też !

Wycinają w całym kraju , w Nowym Tomyślu też ! Taka o to wiadomość otrzymaliśmy od jednego z czytelników na Wielkopolska magazyn informacyjny.  

Jak czytamy w otrzymanej wiadomości :

Na naszych oczach zmienia się architektura przyrody w Nowym Tomyślu, właśnie usunięta została wierzba, która rosła tu od lat, być może zagrażała bezpieczeństwu osób przechodzących chodnikiem do biblioteki. Jednak martwi mnie to, że być może i Nowy Tomyśl poddał się ogólnokrajowej akcji wycinania drzew. 

Od początku bieżącego roku weszła w życie ustawa z dnia 16 grudnia 2016 r. o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz ustawy o lasach (Dz. U. 2016,poz. 2249). Wprowadza ona między innymi ważne zmiany w systemie przepisów dotyczących usuwania drzew i krzewów, obowiązku uzyskania zezwolenia na ich usunięcie, opłat za usunięcie i kar za usunięcie niezgodne z przepisami.Od 1 stycznia br. zezwolenie na usunięcie nie jest już wymagane. Więcej w temacie :Usuwanie drzew i krzewów po nowemu.

Zapraszamy do przesyłania zdjęć i informacji o podobnych przypadkach : redakcja@wielkopolskamagazyn.pl Wielkopolska magazyn informacyjny

Czytaj również … 

(Visited 948 times, 1 visits today)

One thought on “Wycinają w całym kraju , w Nowym Tomyślu też !

  • 21 lutego, 2017 at 8:50 pm
    Permalink

    Może zamiast podsycać negatywne emocje warto czasem sprawdzić u źródła. …Wycięta wierzba biała była drzewem zagrażającym przechodniom. Postępowanie w sprawie jej usunięcia toczyła się od ubiegłego roku. Jest ekspertyza dendrologiczna wskazująca na niebezpieczeństwo związane z jego zachowaniem. Jest decyzja odpowiedniego Wydziału Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego z rygorem natychmiastowej wykonalności. A że usunięcie drzewa zbiegło się w czasie z gorącym tematem to jeszcze nie powód, żeby tak pochopnie kojarzyć fakty.

    Reply

Dodaj komentarz