Wielkopolscy strażacy pomogą w gaszeniu pożarów lasów w Szwecji

W odpowiedzi na oficjalną prośbę władz Szwecji, która zmaga się z pożarami lasów polski rząd podjął decyzję o udzieleniu pomocy. Wysłany dziś do Skandynawii konwój Państwowej Straży Pożarnej zasila m.in. 65 strażaków i 20 samochodów z Wielkopolski. Przed ich wyjazdem w Poznaniu odbyła się odprawa z udziałem wojewody wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna.


Wsparciem w gaszeniu pożarów w środkowej części Szwecji służyć będą strażacy z 15 powiatów województwa wielkopolskiego oraz 5 średnich i 7 ciężkich samochodów ratowniczo-gaśniczych, 2 quady, 3 kontenery, 3 działka wodno-pianowo dużej wydajności, 2 pompy dużej wydajności, 2 samochody kontenerowe, 2 samochody kwatermistrzowskie, samochód wężowy, samochód dowodzenia i łączności, a także samochód rozpoznawczo-ratowniczy.

Wielkopolscy strażacy, wraz ze swoimi kolegami z województw zachodniopomorskiego i mazowieckiego, wspólnie dotrą do Świnoujścia skąd promem dopłyną do Trelleborga w Szwecji. Ich misja będzie trwać 14 dni. Polski zespół będzie samowystarczalny zarówno pod względem logistycznym, jak i medycznym, bowiem w jego skład wchodzi również 6 ratowników medycznych.(Visited 279 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz