WielkaMOCne inspiracje. Wolny Targ w Starym Browarze.

W weekend 8-9 kwietnia, na trzech kondygnacjach Galerii na Dziedzińcu Sztuki Starego Browaru, pojawią się stoiska pełne wielkanocnych inspiracji, rękodzieł, ekologicznych kosmetyków i przedmiotów do domu. Dla odwiedzających przygotowano także warsztaty dla całych rodzin: budowania domowej szklarni, szycia czy szydełkowania.

To nasza trzecia coroczna edycja wielkanocna – tym razem pod hasłem WielkaMOC. Bo rzeczywiście będzie okazja spotkać ludzi wielkich mocą swoich pasji i talentów. Jak zwykle na Wolnym Targu, będzie okazja by naładować baterie, nauczyć się czegoś i znaleźć dla siebie oraz bliskich niepowtarzalne przedmioty z duszą„. – mówi Magdalena Kosakowska, pomysłodawczyni i organizatorka Wolnego Targu.

Ponad 50 stoisk

Jak zwykle przed Wielkanocą Wolny Targ zbierze pod dachem Starego Browaru wszystko to, co piękne i robione z pasją. Zgodnie z ideą wspierania lokalnej, kreatywnej przedsiębiorczości, ponad 50 stoisk zaprezentuje autorską biżuterię, rzemiosło artystyczne, ręcznie szyte ozdoby i zabawki. Nie zabraknie oryginalnych przedmiotów do wystroju wnętrz, ekologicznych kosmetyków, a także lokalnych i europejskich produktów, które łączy duch „slow life”. Wolny Targ Wielkanocny stawia sobie za cel, aby wychodzić do ludzi, pomagać im w ciekawym spędzaniu czasu, a także bawić i zdrowo karmić.

 Bezpłatne warsztaty dla dzieci i dorosłych

Na zainteresowanych czekać będą również liczne warsztaty kreatywne. 7cm Szkoła Projektowania przywiezie ze sobą prawdziwe maszyny do szycia, na których i mali i duzi będą mogli rozpocząć swoją przygodę z szyciem. Pod czujnym okiem zespołu z Projekt Zieleniak, najmłodsi uczestnicy będą robić małe, domowe szklarnie. Zielony Groszek pomoże oswoić się z szydełkiem i stworzyć niebanalne bransoletki. Fundacja Kłębek nauczy jak produkować kwiatowe bomby nasienne, a Happy Soaps przygotowały warsztaty tworzenia pachnących, kolorowych kul do kąpieli.

Przed budynkiem Galerii pojawi się także gastronomiczna część Wolnego Targu – rowery z kawą, wyciskane soki, smakołyki i inne kulinarne niespodzianki.

 

Wolny Targ to poznańska inicjatywa, dzięki której lokalni twórcy, manufaktury, rzemieślnicy, mogą – czasem po raz pierwszy – pokazać publiczności swoje dzieła. Wśród wystawców są także ci, którzy reprezentują lokalnych twórców z Europy. W 3. edycjach Wolnego Targu wzięło udział już ponad 1000 wystawców: artystów, rzemieślników, projektantów, lokalnych inicjatyw społecznych i kulturalnych, spółdzielni socjalnych, fundacji, wydawnictw, itp.

Partnerem wydarzenia jest Miasto Poznań.

Więcej informacji na Facebooku:

WielkaMOC – Wolny Targ Wielkanocny

Wolny Targ Wielkanocny WielkaMOC

8-9 kwietnia 2017, Galeria na Dziedzińcu Starego Browaru, wstęp wolny

Wielkanocny Targ Słodkości

 Od 3 do 15 kwietnia, w Pasażu Starego Browaru odbędzie się Wielkanocny Targ Słodkości, na którym będzie można zakupić produkty m.in. E. Wedel, Karpicko, Sweet & Fit, Five O’clock.

(Visited 875 times, 1 visits today)

Leave a Reply