Wandal podejrzewany o zniszczenie samochodu zatrzymany

Szamotulscy dzielnicowi, dzień po otrzymanym zgłoszeniu zatrzymali podejrzewanego o wybicie szyb i zarysowanie samochodu. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty.


Sprawę wyjaśnia szamotulska dochodzeniówka. Za przestępstwo zniszczenia mienia polskie prawo przewiduje do 5 lat więzienia.

W minioną środę 27 grudnia br. po godzinie 18, szamotulscy dzielnicowi otrzymali zgłoszenie o zniszczeniu samochodu. Do zdarzenia doszło w Gałowie. Sprawca wybił dwie szyby w samochodzie marki Renault Megane, zarysował powłokę lakierniczą na przednim i tylnym błotniku, a także na drzwiach auta.

Na miejscu policjanci rozpytali poszkodowanych oraz świadków. Technik kryminalistyki z szamotulskiej komendy wykonał oględziny miejsca przestępstwa, zabezpieczając tym samym pozostawione ślady.

Ze wstępnych ustaleń wynikało, iż samochód mógł uszkodzić mieszkaniec pobliskiej miejscowości. Zdenerwowany i agresywny mężczyzna awanturował się przed domem właścicieli samochodu. Policjanci ustalili dane mężczyzny i następnego dnia zatrzymali go w miejscu zamieszkania.

27-latek został doprowadzony do szamotulskiej komendy. Tutaj został przesłuchany. Mężczyzna nie przyznaje się do winy, jednak zebrany materiał pozwolił na przedstawienie mu zarzutu uszkodzenia mienia. Sprawę wyjaśnia szamotulska dochodzeniówka.

Za zniszczenie mienia 27-latkowi może grozić do 5 lat więzienia.

(Visited 148 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz