Sylwester w Poznaniu będzie wyjątkowy „Hit za hitem” [FILM]

Największy taneczny parkiet w mieście, 5 charyzmatycznych DJ-ów, muzycy i taneczna niespodzianka – to wszystko czeka nas już 31 grudnia na placu Wolności. Miejski sylwester upłynie przy dźwiękach największych tanecznych hitów ostatnich dekad.


„Hit za hitem” – to hasło tegorocznej imprezy sylwestrowej w Poznaniu. Pierwszy raz w historii Poznania sylwester miejski rozegra się na okrągłej scenie, która stanie na środku placu Wolności. Z niej poznaniaków zapraszać do tańca będą najlepsi DJ-e, którzy zaprezentują najbardziej znane utwory muzyczne. Od godz. 21 najgorętsze hity porwą do tańca wszystkich zgromadzonych. Zagrają neeVald, Dj Pequeno, Taek & Fiołas oraz DJ Gregory.

DJ neeVald to najbardziej rozpoznawalna house’owa marka w kraju. Piotr Niwald na co dzień jest radiowcem, promotorem i producentem muzyki tanecznej. Podczas sylwestrowej imprezy w Poznaniu usłyszymy w jego wykonaniu remiksy uznanych hitów. DJ Pequeno doświadczenie zbierał w najlepszych klubach Polski oraz na Ibizie. 31 grudnia pojawi się na Placu Wolności, by zapewnić poznaniakom wyjątkową selekcję najlepszych tanecznych kawałków i mnóstwo energii. DJ Taek & DJ Fiołas to jeden z najlepszych skreczujących duetów w Polsce. Znani są także jako wokaliści i dziennikarze. Ich znak rozpoznawczy to energetyczne remiksy i mashupy. DJ Gregory to kolejny imprezowy pewniak – zadba o to, by podczas imprezy poznaniacy i poznanianki usłyszeli taneczne klasyki.

Organizatorzy podkreślają, że zależy im na tym, by każdy, kto przyjdzie na plac, bawił się przy dźwiękach znanych przebojów.

– Artyści nie będą się koncentrować na gatunkach muzycznych, które są im najbliższe na co dzień – zapewnia Patrycjusz Tomaszewski


z działu promocji i marketingu Estrady Poznańskiej. – Zaprezentują najbardziej znane przeboje ostatnich dekad. Przygotowaliśmy też inne atrakcje: na scenie pojawią się muzycy z instrumentami, zaplanowaliśmy też niespodziankę taneczną.

Na czas imprezy na placu Wolności pojawi się specjalnie przygotowana, utrzymana w bieli scenografia. W pobliżu sceny stanie też 30 dwumetrowych, białych balonów. O północy będzie można zobaczyć największy pokaz fajerwerków w historii miasta – organizatorzy apelują, by zrezygnować tej nocy z samodzielnego puszczania sztucznych ogni.

Miasto chce przyciągnąć mieszkańców na plac Wolności i pomóc ograniczyć w ten sposób liczbę domowych pokazów pirotechnicznych, które są nie tylko niebezpieczne, ale i dużo głośniejsze niż te realizowane przez profesjonalistów. Miejski pokaz ma być cichszy, niż standardowe petardy.

Teren miejskiej imprezy będzie zabezpieczony. Ochrona nie będzie wpuszczać osób, które przyniosą własne fajerwerki, alkohol czy niebezpieczne przedmioty (uwaga: wliczają się do nich również parasole z ostrym szpikulcem).

Miejski sylwester rozpocznie się o godzinie 21 i potrwa do godziny 1. Już od godz. 20 będzie można wejść na plac od strony al. Marcinkowskiego oraz od strony EMPiKu, o tej samej godzinie otwarta zostanie strefa gastronomiczna. Będzie można w niej kupić ciepłe posiłki i napoje oraz alkohol.

O godzinie 16 w pobliżu placu Wolności wstrzymany zostanie ruch samochodowy, a od 19 także tramwajowy. Szczegóły dotyczące zmian komunikacyjnych w sylwestra można znaleźć tutaj:  http://www.poznan.pl/mim/info/news/swiateczny-rozklad-komunikacji-miejskiej,113491.html, na temat zmiany organiacji ruchu w czasie imprezy: http://www.poznan.pl/mim/info/news/sylwester-w-poznaniu-informacje-komunikacyjne,113692.htmla więcej na temat imprezy tutaj: http://www.estrada.poznan.pl/.

Alicja Wesołowska/biuro prasowe/poznan.pl
Czytaj również … 

 


(Visited 303 times, 1 visits today)

Leave a Reply