Uwaga! ZAMKNIĘCIE ODCINKA DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 308! Objazdy w kierunku Grodziska Wielkopolskiego, Nowego Tomyśla i Gostynia.

13 maja br. spółka PKP Polskie Linie Kolejowerozpocznie budowę wiaduktu kolejowego na linii E 59 Poznań – Wrocław w ciągu drogi wojewódzkiej nr 308 (ulicy Gostyńskiej) w Kościanie.


Droga nr 308 zostanie zamknięta na odcinku o długości ok. 300 m od skrzyżowania z ul. Narutowicza do skrzyżowania z ul. Składową. Na czas prowadzenia robót wyznaczono objazdy (patrz: mapa):

  • w kierunku Grodziska Wielkopolskiego i Nowego Tomyśla: z drogi wojewódzkiej nr 308 w Kopaszewie drogą powiatową nr 3899P do Czempinia, dalej: drogą wojewódzką nr 310 do Głuchowa, drogą krajową nr 5 do Kiełczewa i do drogi wojewódzkiej nr 308 w Kościanie;
  • w kierunku Gostynia: z drogi krajowej nr 5 w Kawczynie drogą wojewódzką nr 311 do Czempinia i dalej: drogą wojewódzką nr 310 do Śremu i drogą wojewódzką nr 432 do Jerki.

Ponadto, na stałe zlikwidowane zostaną wyjazdy z dróg gminnych – ul. Berwińskiego i ul. Żwirki i Wigury na ul. Gostyńską (drogę nr 308) w Kościanie.

Roboty i związane z nimi utrudnienia potrwają do końca 2020 roku. Wszystkich użytkowników ruchu prosimy o cierpliwość i ostrożność.

/WZDW Poznań/

(Visited 950 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz