Uwaga ! Fałszywa „kontrola wodociągów”- uważajmy!

Ostrzegamy przed osobami podającymi się za pracowników różnych instytucji, którzy oszukując starszych ludzi co do swojej tożsamości mogą okraść ich mieszkania.

W ubiegłym tygodniu na terenie powiatu ostrowskiego doszło do zdarzenia,


w którym nieznane osoby podając się za pracowników wodociągów i pod pretekstem sprawdzenia czystości wody weszły do mieszkania 79-letniej kobiety. Seniorce skradziono pieniądze w kwocie 1500 złotych.

Seniorka tłumaczyła policjantom, że mężczyzna kazał jej puścić wodę z kranu do zlewu, celem sprawdzenia czy nie jest zanieczyszczona, a także opowiadał jej różne rzeczy na temat wody i wodociągów, w tym samym czasie inna osoba plądrowała pomieszczenia domu.

Apelujemy do wszystkich osób o ostrożność, czujność oraz stosowanie zasady ograniczonego zaufania w stosunku do osób próbujących wejść do naszego mieszkania. Przed ewentualnym wpuszczeniem ich do środka zadzwońmy do administracji osiedla lub instytucji, na którą się powołują, by potwierdzić ich wiarygodność. O ile jest to możliwe zapewnijmy sobie obecność sąsiada lub osoby, której ufamy. Pod żadnym pozorem nie pozostawiajmy takich osób samych w pomieszczeniach, nie pokazujmy im żadnych pieniędzy czy dokumentów. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń, co do osób usiłujących wejść do mieszkania należy niezwłocznie powiadomić Policję dzwoniąc pod nr telefonu 112.

Policjanci ostrowskiej komendy przez cały czas spotykają się z seniorami, aby przypominać im o zachowaniu ostrożności w rozmowie z nieznajomymi. Podczas takich spotkań omawiane są różne metody jakimi posługują się sprawcy przestępstw. Żeby jednak dotrzeć do większej ilości osób starszych, które z różnych względów nie mają dostępu do środków masowego przekazu, apelujemy do wszystkich aby porozmawiać z najbliższymi o ich bezpieczeństwie!

 
(Visited 740 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz