Uwaga ! Dziecko zatrzaśnięte w samochodzie ! Interweniowała Straż Pożarna

W dniu dzisiejszym o godzinie 12.18 do Dyżurnego SKKP PSP w Słupcy wpłynęło zgłoszenie od matki małego dziecka, które znajduje się w zatrzaśniętym samochodzie.


Zgłaszająca zostawiła w środku kluczyki, które jednak nie znajdowały się w stacyjce co spowodowało automatyczne samoczynne zamknięcie samochodu. Matka obawiała się o dziecko, które miało zaledwie miesiąc. Na miejsce został niezwłocznie wysłany zastęp z JRG w Słupcy.

Po dojeździe okazało się, że dziecko znajdujące się w środku jest bardzo spokojne. Nie było żadnych oznak, które świadczyłyby o konieczności bezzwłocznego wybijania szyby w samochodzie. Na miejsce jechała już osoba z zapasowym kluczykiem do auta. Strażacy okryli tylko szybę kocem, w celu zmniejszenia dotarcia promieni słonecznych do środka kabiny samochodu. Po dowiezieniu bardzo szybko na miejsce dodatkowego kluczyka udało się otworzyć i dostać się do zamkniętego małego dziecka bez praktycznie żadnych strat. Co najważniejsze dziecko, przebywało cały czas pod czujną kontrolą matki oraz strażaków.

Przypominamy, żeby na przyszłość nie pozostawiać kluczyków w samochodzie, gdyż wiele modeli ma ustawione automatyczne samoczynne zamykanie się drzwi. Niektórzy użytkownicy nie wiedzą nawet bardzo często, że ich samochody posiadają taką właśnie funkcję.

Tekst: st. sekc. Marcin Nachowiak; Zdjecia: KP PSP Słupca

(Visited 829 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz