Udoskonalona ŠKODA OCTAVIA wkracza do produkcji

Udoskonalona ŠKODA OCTAVIA wkracza do produkcji

Gruntownie zmodernizowana ŠKODA OCTAVIA opuszcza już centralne zakłady marki w Mlada Boleslav. Dzięki przeprojektowanej przedniej i tylnej części nadwozia oraz najnowocześniejszym rozwiązaniom z zakresu asystentów prowadzenia, systemów infotainment oraz wymiany danych, ŠKODA wzmacnia model uważany za serce marki. Przez ostatnie 21 lat czeska marka dostarczyła już ponad pięć milionów sztuk OCTAVII.
„Uruchomienie produkcji nowej OCTAVII otwiera kolejny rozdział historii sukcesu naszego bestsellera. Cały zespół ŠKODY – od działu rozwoju, przez działy zakupów, produkcji, logistyki, po kontrolę jakości, wykonał wspaniałą pracę. Proces wprowadzenia do produkcji tego bardzo ważnego dla naszej marki modelu został przeprowadzony w sposób niezawodny, jakościowy i zgodnie z harmonogramem czasowym” – mówi członek Zarządu ŠKODY ds. Produkcji i Logistyki Michael Oeljeklaus.

Udoskonalona ŠKODA OCTAVIA wkracza do produkcji ŠKODA OCTAVIA wyposażona jest teraz w przeprojektowany przedni i tylny pas nadwozia oraz szereg nowych udogodnień. Znajdują się wśród nich między innymi przednie światła wykonane w całości w technologii LED oraz innowacyjne rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa i komfortu.

Nowa odsłona bestsellerowego modelu została wyposażona ponadto w mobilne usługi online ŠKODA Connect, które zapewniają bieżący dostęp do informacji, nawigację w czasie rzeczywistym i zdalny dostęp do samochodu. Jak każda OCTAVIA, tak i jej najnowsze wydanie wyznacza nowe standardy w segmencie pod względem przestronności, funkcjonalności, bezpieczeństwa i komfortu kabiny, designu i stosunku ceny do jakości.

Udoskonalona ŠKODA OCTAVIA wkracza do produkcji Dzięki tak szeroko zakrojonej modernizacji modelu, ŠKODA zamierza dalej wzmacniać jego wyjątkowo silną pozycję rynkową i kontynuować jego błyskotliwą karierę.

OCTAVIA to najpopularniejszy model ŠKODY. Od momentu debiutu w 1996 roku na całym świecie na samochody z rodziny modelowej OCTAVII zdecydowało się już ponad pięć milionów Klientów. Pierwsza generacja, której produkcja trwała od 1996 roku do końca listopada 2010 roku, znalazła ponad 1,4 miliona nabywców. Druga generacja tylko zwiększyła sukces pionierskiego modelu: między 2004 a 2013 rokiem ŠKODA sprzedała ponad 2,5 miliona jego egzemplarzy. Trzecia odsłona OCTAVII, filaru gamy modelowej ŠKODY, jest wytwarzana od listopada 2012 roku. Pod koniec marca 2016 roku hale produkcyjne w Mlada Boleslav opuścił już milionowy egzemplarz tej generacji. Do końca 2016 roku wyprodukowano już w sumie 1,4 miliona trzeciej generacji OCTAVII. Obok centralnych zakładów marki w Republice Czeskiej, ŠKODA OCTAVIA produkowana jest także w Chinach, Indiach, Rosji, Kazachstanie i na Ukrainie na tamtejsze rynki. Najnowsza, udoskonalona odsłona tego modelu będzie wytwarzana także w zakładach w Algierii.

(Visited 255 times, 1 visits today)

Leave a Reply