Gniezno/ Poznań – Policjanci pilotowali auto z rodzącą kobietą

Policjanci z Komisariatu Policji w Trzemesznie będąc służbowo na terenie Poznania wykonali niecodzienny, ale niezwykle pilny pilotaż. Umożliwili rodzącej kobiecie błyskawiczne dotarcie do szpitala. Kilka minut później na świat przyszło jej dziecko.

13 lutego br. około godz. 9:00, policjanci z Komisariatu Policji w Trzemesznie – sierż. Tomasz Maciejewski oraz sierż.Bartosz Marczewski będąc na służbie na terenie Poznania, na jednym ze skrzyżowań zostali poproszeni o pomoc. Zdenerwowany kierowca Opla, 33-letni mieszkaniec Tulc, poprosił funkcjonariuszy o pomoc w bezpiecznym i szybkim dotarciu do szpitala na ul. Polną, gdyż jego żona zaczęła rodzić w samochodzie.

Policjanci bez wahania podjęli się wyzwania, włączyli sygnały dźwiękowe i pilotowali Opla przez kilka kilometrów w drodze do samego szpitala. Na miejscu upewnili się, czy rodząca otrzymała fachową pomoc medyczną. Kilka minut później szczęśliwie na świecie pojawiła się córeczka małżeństwa z Tulc. Szczęśliwi rodzice dziękują policjantom za okazaną pomoc.

Anna Osińska/ RKG

(Visited 880 times, 1 visits today)

Leave a Reply