Zbąszyń – Kulturysta w mundurze

St. sierż. Mateusz Młodystach – referent Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego w Komisariacie Policji w Zbąszyniu. Respekt budzi nie tylko gdy zakłada policyjny mundur, ale i wtedy gdy go… zrzuca. Czym się wyróżnia?

11 lutego 2017 roku wystartowały  jedne z najbardziej prestiżowych zawodów kulturystycznych w Polsce, a zarazem jedne z największych w Europie. EUROPE SPORT POWER DEBIUTY PZKFITS, bo tak brzmiała ich nazwa, odbyły się we Wrocławiu.

Do zmagań stanął również reprezentant Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyśl st. sierż. Mateusz Młodystach, który na co dzień pełni służbę jako referent Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego w Komisariacie Policji w Zbąszyniu.

Nasz policjant startował w konkurencji do 180 cm wzrostu. Ta konkretna kategoria cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, dlatego też była najmocniej obsadzona. W sumie wystartowało w niej ponad 40 uczestników.

O zwycięstwo w zawodach nie było łatwo. Rywalizacja była bardzo zacięta. Dodatkowo był to pierwszy tego typu występ naszego funkcjonariusza, a więc swoisty debiut. Jednak lata treningów oraz rok ciężkich przygotowań, zaowocowały zdobyciem trzeciego miejsca.

St. sierż. Mateusz Młodystach kulturystykę trenuje od 9 lat. Jak sam przyznaje nie jest to łatwy kawałek chleba. Wymaga bowiem wielu wyrzeczeń oraz przestrzegania bardzo rygorystycznych treningów i diet.

Niebawem przed zbąszyńskim policjantem kolejne wyzwanie. Już w nadchodzącym marcu st. sierż. Mateusz Młodystach wystartuje w Mistrzostwach Wielkopolski oraz w Pucharze Ziemi Puckiej.

Za osiągnięcie ogromnego sukcesu serdecznie gratulujemy! Jednocześnie życzymy dalszych sukcesów w życiu osobistym, sportowym oraz służbowym.

 

źródło :nowy-tomysl.policja.gov.pl

(Visited 1 175 times, 1 visits today)

Leave a Reply