Nie-turniej Rugby na wolsztyńskim stadionie.

W sobotę 2 lipca na wolsztyńskim stadionie spotkali się gracze rugby reprezentujący Klub Rugby „Lokomotywa” Wolsztyn (organizator i gospodarz wydarzenia), Klub Rugby „Chaos” Poznań oraz Klub Rugby „Posnania” Poznań.


Ten niszowy w Polsce sport po raz trzeci gościł w Wolsztynie w wydaniu turniejowym. Pomysłem jaki przyświecał organizatorom było stworzenie wydarzenia o towarzyskim charakterze, skupiającego amatorów tego sportu, chcących czerpać radość z wspólnej gry. Cel został osiągnięty – rozegrano sześć spotkań w rugby siedmioosobowym (olimpijska odmiana tego sportu) oraz jedno w rugby dziesięcioosobowym, a całość zakończono wspólnym grillem i wręczeniem upominków. Zgodnie z duchem tej dyscypliny utworzono drużynę Barbarians, skupiającą zawodników wszystkich klubów. Dzięki temu uczestnicy mieli większą możliwość gry i zacieśnienia więzów z boiskowymi rywalami. Drużyny „Chaosu”, „Posnanii” oraz „Barbarians” wygrały po dwa spotkania, a najlepszy stosunek punktowy uzyskał „Chaos”. Gospodarze nie wygrali żadnego ze spotkań, ale cenniejsze było to, że młodzi zawodnicy trenujący od jesieni mieli pierwszą okazję do gry z bardziej doświadczonymi kolegami. Z tej okazji skorzystali, zdobywając punkty w każdym z rozegranych spotkań.

Od strony organizacyjnej wsparcie okazał MOSiR Stadion Wolsztyn oraz Klub Grom Wolsztyn. Członkowie i gracze Klubu Rugby „Lokomotywa” Wolsztyn wraz z trenerem Posnanii i sędzią Tomaszem Kapustką zadbali o sprawne i poprowadzenie imprezy. To niewielkie spotkanie pokazuje, że istnieje miejsce dla sportu pojmowanego nie tylko w kategoriach ligowych, ale również w wymiarze amatorskim i towarzyskim. Jest to formuła, którą Klub Rugby „Lokomotywa” Wolsztyn będzie starał się wspierać w środowisku rugby oraz realizować w miarę swoich możliwości. Przykładem takiego podejścia będzie również V Plażowy Turniej Rugby rozgrywany 23.07.2017 r. na plaży w wolsztyńskim parku.Parę przypadkowych zdjęć z sobotnich wydarzeń na wolsztyńskim stadionie.

Opublikowany przez Lokomotywa Wolsztyn Rugby Club na 2 lipca 2017

Zapraszamy do kibicowania podczas turnieju jak również do wspólnego trenowania rugby w każdą środę o 18:30 na wolsztyńskim stadionie
.Ogromne podziękowania dla Kierownictwa i Pracowników Stadionu MOSiR w Wolsztynie za perfekcyjne przygotowanie boiska i wsparcie, dla Klubu Grom Wolsztyn za udostępnienie infrastruktury, nie grających członków klubu za pomoc w organizacji (Jakub Terelak, Roman Łopata, Łukasz Kmieciak, Łukasz Borowczak)Ogromne podziękowania dla Kierownictwa i Pracowników Stadionu MOSiR w Wolsztynie za perfekcyjne przygotowanie boiska i wsparcie, dla Klubu Grom Wolsztyn za udostępnienie infrastruktury, nie grających członków klubu za pomoc w organizacji (Jakub Terelak, Roman Łopata, Łukasz Kmieciak, Łukasz Borowczak)


(Visited 284 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz