Tragiczny wypadek z udziałem pieszego !

Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kaliszu wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego z udziałem pieszego, do którego doszło w miejscowości Skarszew. W wyniku tego zderzenia, życie stracił 86-letni mieszkaniec gminy Żelazków.


Apelujemy zarówno do pieszych jak i kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Wszyscy powinni pamiętać o zasadzie ograniczonego zaufania wobec innych użytkowników dróg oraz bezwzględnie przestrzegać przepisów.

Do zdarzenia doszło 27 listopada br. przed godziną 13:00 w miejscowości Skarszew. Pracujący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze z kaliskiej drogówki wstępnie ustalili, że jadący od Kalisza w kierunku Turku kierowca samochodu dostawczego marki fiat, potrącił 86-letniego mężczyznę przechodzącego przez jezdnię, na oznakowanym przejściu dla pieszych. W wyniku poniesionych obrażeń, pieszy poniósł śmierć na miejscu. Badanie wykazało, że 18-letni kierowca fiata był trzeźwy. Od kierującego została również pobrana krew do dalszych badań.

Na miejscu wypadku policjanci drogówki wykonali szczegółowe oględziny odcinka drogi, na którym doszło do tragicznego wypadku, ustalili świadków zdarzenia oraz zabezpieczyli ślady. Sporządzona przez funkcjonariuszy dokumentacja pomoże ustalić dokładny przebieg całego zdarzenia.

Policja wspólnie z innymi podmiotami działającymi na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podejmują wiele działań profilaktycznych, edukacyjnych i informacyjnych skierowanych zarówno do kierowców, jak i niechronionych uczestników ruchu drogowego. Jednak wszyscy powinni mieć świadomość, że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od nas samych. Lekceważenie przepisów, agresja na drodze, zbytnia wiara we własne umiejętności oraz często zwykła lekkomyślność mogą prowadzić do tych najtragiczniejszych w skutkach wypadków drogowych. Pamiętajmy, że nie jesteśmy sami na drodze, a od naszego zachowania zależy często bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.
(Visited 750 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz