Tragiczny wypadek w świąteczną noc! Nie żyje 26-latka [AKTUALIZACJA]

Do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego doszło w nocy 25 grudnia 2020 roku w miejscowości Kuklinów (gmina Kobylin). Młoda kobieta podróżująca drogą krajową nr 36 straciła panowanie nad pojazdem, wypadła z drogi i uderzyła w drzewo. Siła uderzenia była tak duża, że w wyniku poniesionych obrażeń poniosła śmierć na miejscu.

Zgłoszenie o zdarzeniu do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło o godzinie 2:25. Dyżurny Stanowiska Kierowania do wypadku skierował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej  w Krotoszynie, jeden zastęp z jednostki OSP Kuklinów oraz jeden zastęp z jednostki OSP Kobylin.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniami Ratowniczymi przeprowadził rozpoznanie, w wyniku którego ustalił, że doszło do zdarzenia drogowego. Samochód osobowy Citroen Picasso uderzył w przydrożne drzewo. Wewnątrz pojazdu znajdowała się nieprzytomna kobieta bez funkcji życiowych. Istniało podejrzenie, że kobieta podróżowała z dzieckiem, ponieważ w samochodzie znajdował się fotelik oraz dziecięce ubrania.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia. Strażacy ustabilizowali zdeformowaną bryłę pojazdu, następnie przy użyciu narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do osoby poszkodowanej i na noszach typu deska ewakuowali ją na zewnątrz. Osoba poszkodowana została przekazana Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Niestety w wyniku poniesionych obrażeń kobieta poniosła śmierć na miejscu. W tym samym czasie strażacy przeszukiwali pojazd oraz teren wokół w celu zlokalizowania ewentualnych osób biorących udział w zdarzeniu – innych osób nie odnaleziono. Funkcjonariusze Policji wstrzymali ruch na drodze i zorganizowali objazdy. Po zakończonych czynnościach Prokuratora i techników policyjnych wrak samochodu został zabrany przez pomoc drogową. Z drogi krajowej usunięto pozostałości powypadkowe. Na tym działania zakończono i zastępy powróciły do miejsca stacjonowania.

Działania straży pożarnej trwały 2 godziny i 51 minut.

Opracował: st. kpt. Tomasz Patryas

Zdjęcia: JRG Krotoszyn

TRAGICZNA NOC BOŻONARODZENIOWA! Nie żyje 26-latka
 
Jak informuje OSP Kuklinów: TRAGICZNA NOC BOŻONARODZENIOWA
Wyjazd alarmowy 12/2020
Dnia 25.12.2020r. o godzinie 2:26 zostaliśmy zadysponowani przez SK PSP w Krotoszynie do wypadku drogowego na drodze krajowej nr 36 w Kuklinowie.


Po dojeździe na miejsce naszego zastępu ratownikom ukazał się obraz kompletnie rozbitego samochodu osobowego. Strażacy stwierdzili brak reakcji życiowych u poszkodowanej. Osoba poszkodowana w wyniku siły uderzenia, niestety poniosła śmierć na miejscu. Strażacy dokładnie przeszukali pobliski teren w poszukiwaniu potencjalnych pasażerów pojazdu, nikogo nie znaleziono. Na czas działań droga krajowa numer 36 była całkowicie zablokowana, a policja wyznaczyła objazdy. Po zakończeniu czynności prowadzonych przez Policje, teren działań został uprzątnięty z resztek karoserii a pojazd zabezpieczony przez pomoc drogową. Na tym nasze działania zakończyliśmy 
SIŚ:
– OSP KUKLINÓW GLBA 1,3/16 STAR MAN – 497[P]02
– PSP KROTOSZYN GBA Pr 2,5/25+2,5/250 Volvo – 491[P]21
– PSP KROTOSZYN SLRt Mercedes Sprinter- 491[P]40
– OSP KOBYLIN GBA 3,5/25/5 – 499[P]01
– ZRM
– POLICJA
 
Źródło: OSP Kuklinów

(Visited 9 281 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz