Pożar drewnianego budynku gospodarczego w Cichej Górze

20 grudnia br. o godzinie 18:08 do Stanowiska Kierowana Komendanta Powiatowego PSP w Nowy Tomyślu wpłynęła informacja o pożarze zabudowań w jednym z gospodarstw w Cichej Górze.


Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej zastano drewniany budynek gospodarczy objęty w całości ogniem. Budynek wolnostojący znajdujący się w sąsiedztwie drzew. Najbliższe zabudowania znajdowały się w odległości ok. 20m od obiektu. Użytkownik budynku z widocznymi poparzeniami rąk znajdował się poza obiektem. Osoba ta poinformowała dowódcę akcji, że wewnątrz nikogo nie ma, jednak znajduje się tam butla 11kg z gazem propan-butan. Na miejsce natychmiast wezwano Zespół Ratownictwa Medycznego, który po zbadaniu poszkodowanego zdecydował o przewiezieniu go do nowotomyskiego szpitala. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu 3 prądów wody w natarciu na palący się budynek, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu (schładzanie oparzeń, wsparcie psychiczne). Dalsze działania polegały na oświetleniu terenu akcji, dowożeniu wody na miejsce pożaru oraz sukcesywnym rozbieraniu i dogaszaniu drewnianej konstrukcji budynku. W trakcie działań zlokalizowano butle 11kg propan-butan, którą poddano procesowi schładzania. Po rozebraniu konstrukcji obiektu dogaszono pogorzelisko.
W działaniach udział brały zastępu z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej z Nowego Tomyśla oraz OSP Boruja Kościelna i OSP Bukowiec.

Zdjęcie ilustracyjne

(Visited 829 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz