TRAGICZNY POŻAR W WIELENIU

W dniu 17.03.2023 o godz. 11:03 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Czarnkowie otrzymał zgłoszenie o pożarze sadzy w kominie w budynku jednorodzinnym w Wieleniu.Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy OSP Wieleń i trzy zastępy z JRG w Czarnkowie. Po dojeździe pierwszych zastępów na miejsce zdarzenia okazało się, że ogniem objęte jest całe poddasze budynku i ogień wyszedł już na zewnątrz.
W związku z czym na miejsce dodatkowo zadysponowano zastępy strażackie z OSP Rosko i OSP Drawsko. Działania zastępów polegały na wejściu do środka budynku w sprzęcie ochrony układu oddechowego podaniu prądów wody w natarciu na pożar oraz podaniu dwóch prądów wody od zewnątrz.

Po ugaszeniu pożaru spalone materiały składowane na poddaszu zostały usunięte na zewnątrz oraz tam dogaszone. Niestety w wyniku pożaru śmierć poniosła jedna osoba. 

Na miejscu pracowało 7 zastępów 34 strażaków. W działaniach uczestniczył też Zespół Ratownictwa Medycznego, funkcjonariusze policji, pogotowie energetyczne   inspektor nadzoru budowlanego, pracownicy opieki społecznej, prokurator, władze samorządowe w celu zapewnienia pomocy socjalnej.

Opracowanie: mł. bryg. Patryk Zieliński

Zdjęcia: JRG Czarnków

(Visited 527 times, 7 visits today)

Dodaj komentarz