Dachowanie auta osobowego!

W piątek, 16 marca o godz. 13.26 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o dachowaniu samochodu osobowego oraz osobach poszkodowanych na trasie Chlewiska – Przybroda.

Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Kaźmierz, OSP Chlewiska, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja. Dodatkowo na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane zastępy z JRG 4 Poznań, OSP Przybroda i OSP Mrowino.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy, który po dachowaniu znajdował się na drodze.
Osoby podróżujące opuściły pojazd przed przybyciem SP i znajdowały się w pobliżu.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, postawieniu pojazdu na koła, rozłączeniu akumulatora, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz posprzątaniu drogi z pozostałości po kolizji.
Osoba poszkodowana po przebadaniu pozostała na miejscu zdarzenia – nie wymagała hospitalizacji.
W działaniach ratowniczych brało udział 6 zastępów (28 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował: ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia: st. ogn. Marek Zawiasa

(Visited 145 times, 1 visits today)

Leave a Reply