To jest krowa! Krowa daje mleko – Narodowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Poznaniu [ZDJĘCIA, FILM]

Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbywa się Narodowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych .

Od 17 do 19 maja tego roku Poznań na trzy dni ponownie stanie się polską stolicą hodowców.

Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbywa się premierowa Narodowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych, wcześniej znana jako Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych.


Fot. Maciej Kasprzak /Wielkopolska magazyn informacyjny

To kosmetyczna zmiana w nazwie, która dodatkowo podnosi rangę wydarzenia od lat cieszącego się ogromnym zainteresowaniem zarówno hodowców, jak i zwiedzających. W samym centrum stolicy Wielkopolski będzie można zobaczyć 180 sztuk bydła mlecznego, 80 sztuk bydła mięsnego, 160 owiec i kóz, 500 królików, 150 szynszyli, a nawet ślimaka winniczka czy pisklęta strusi. Nie zabraknie również kur, kaczek, indyków, gęsi czy przepiórek.

Organizatorem NWZH jest Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krajowe Centrum Hodowli Zwierząt, Instytut Zootechniki-Państwowy Instytut Badawczy z siedzibą w krakowskich Balicach związki branżowe oraz grupa MTP. Narodowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych to trzydniowe święto, które skupia najlepszych polskich hodowców prezentujących swoje zwierzęta oraz producentów i dystrybutorów pokazujących dystrybutorom najnowszą technologię i rozwiązania wykorzystywane w rolnictwie, czy chowie zwierząt. Wystawie przyświeca również idea zdrowego żywienia, w której zawiera się jedzenie dobrze przyrządzonego mięsa wieprzowego, wołowego i drobiowego od polskich producentów.

W tym roku podczas NWZH będziemy świadkami największej w historii Wystawy Ras Rodzimych. Wśród ras rodzimych pojawią się m.in. bydło rasy Polska Czerwona czy Białogrzbieta, owce Wrzosówki, Merynos polski w starym typie, Czarnogłówka, kury nośne: zielononóżka kuropatwiana czy sussex, gęsi m.in.: lubelska, kielecka, podkarpacka, pomorska, kartuska, garbonosa czy rypińska, a także króliki i szynszyle. Niezwykle ciekawie zapowiada się także największa w historii ekspozycja kucy szetlandzkich. Nie zabrakło również dynamicznych pokazów koni czy efektownych prezentacji bydła na ringach wyścielonych zielonymi trocinami.

(Visited 446 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz