Grodziscy policjanci zlikwidowali „dziuplę” z częściami samochodowymi

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim przeprowadzili działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości samochodowej.


Efektem tych działań to zatrzymanie 31-letniego mieszkańca Nowego Tomyśla oraz zabezpieczenie ponad 80 sztuk wszelkiego rodzaju części samochodowych pochodzących ze skradzionych pojazdów. Mężczyzna usłyszał trzy zarzuty paserstwa. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

15 maja br. funkcjonariusze pionu operacyjnego z grodziskiej komendy Policji wspólnie z policyjnym specjalistą z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zajmującym się dziedziną mechanoskopii przeprowadzili kontrolę jednej z posesji na terenie gminy Grodzisk Wielkopolskim.

W wyniku tych działań policjanci ujawnili łącznie ponad 80 części samochodowych. W trakcie prowadzonych oględzin, zdaniem biegłego w zakresie mechanoskopii nie ulegał wątpliwości fakt, że znalezione tam części pochodzą z przestępstwa. Ujawnione między innymi silniki figurowały jako utracone. Wszystko wskazuje na to, że zostały one wymontowane z wcześniej skradzionych pojazdów na terenie wielkopolski.

Ujawnione na placu części to przede wszystkim silniki, skrzynie biegów, plastikowe elementy wyposażenia pojazdów, wszelkiego rodzaju urządzenia elektroniczne, liczniki samochodowe i wiele innych. Zachodzi duże prawdopodobieństwo, że skradzione auta były cięte, a pozyskane z nich części były wprowadzane do ogólnego handlu.

Grodziscy kryminalni zatrzymali 31-letniego mężczyznę, któremu postawili trzy zarzuty paserstwa. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz również …

(Visited 3 388 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz