Targi Ogrodniczo – Działkowe 2017 Trzcianka [ZDJĘCIA , FILM]

Targi Ogrodniczo – Działkowe 2017 Trzcianka – PROGRAM IMPREZY

facebook.com/ XIV Targi Ogrodniczo – Działkowe events/
W dniach 22 i 23 kwietnia, na terenie boiska szkolnego Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Trzciance odbyły się XIV Targi Ogrodniczo – Działkowe Powiatu Nowotomyskiego. Impreza była pierwszym tego typu plenerowym przedsięwzięciem po zimie, nie dziwi więc fakt, że przybyło na nią wielu mieszkańców, nie tylko powiatu nowotomyskiego. Sprzedawcy drzewek, krzewów i kwiatów pomimo niesprzyjających warunków pogodowych nie narzekali na brak zainteresowania.
W tych dniach nikt nie mógł też narzekać na nudę. Na scenie zaprezentowało się wiele lokalnych zespołów, które przyciągnęły na szkolne boisko wielu odwiedzających Targi. Pierwszego dnia na płycie boiska można było zobaczyć pokaz strażaków z PSP oraz jednostek OSP z powiatu nowotomyskiego, którzy pokazali jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy oraz przedstawili szereg czynności wykonywanych w przypadku kolizji pojazdu samochodowego. Przed gwiazdą wieczoru na scenie zaśpiewała dla publiczności Ewa Czajka. Kiedy na scenie pojawił się zespół MEJK pod sceną można było zobaczyć niesamowitą publiczność, która wspaniale bawiła się w rytmach muzyki disco.

Fot. Maciej Kasprzak / Wielkopolskamagazyn.pl

W niedzielę starosta nowotomyski Ireneusz Kozecki wraz z wójtem Kuślina Jerzym Dziamskim oraz dyrektor ZSRCKU w Trzciance Izabelą Kałek


uroczyście powitali wszystkich przybyłych na tegoroczną imprezę. Wśród przybyłych gości znaleźli się m. in. poseł RP Jakub Rutnicki, Przewodnicząca Sejmiku Woj. Wielkoposkiego Zofia Szalczyk, przedstawiciele władz samorządowych gmin powiatu nowotomyskiego jak i gmin oraz powiatów ościennych, reprezentanci instytucji związanych z rolnictwem. Jako pierwsza tego dnia na scenie zaprezentowała się Waleria Fludra „Luna”. Miejsca na scenie nie zabrakło również dla najmłodszych. Artystyczny występ przygotowały dla uczestników Targów dzieci z przedszkola w Trzciance, a zaraz po nich odbyły się animacje dla dzieci. Poza najmłodszymi gwiazdami zaprezentowały się również dwa młodzieżowe zespoły GIM 7 TEAM z Gimnazjum Publicznego w Michorzewie oraz DAMBEJK z Gminnego Ośrodka Kultury w Kuślinie. Tanecznym krokiem na scenie zaprezentował się Zespół Pieśni i Tańca Polanie. Prawdziwe szaleństwo na scenie wywoła Grupa Szopena, która przez niemal godzinę zachwycała widzów dźwiękami czterech perkusji.
XIV Targi Ogrodniczo – Działkowe zakończył występ zespołu FANATIC. Podczas koncertu na boisku znalazło się kilkaset osób, które bawiąc się przy piosenkach takich jak „Rzeki przepłynąłem”, „Zwariowana Gocha”, aktywnie zakończyły tegoroczne Targi.
Podczas imprezy na terenie boiska można było zakupić ciekawe odmiany roślin ozdobnych, jak i uprawnych. Każdy kupujący mógł doradzić się w wyborze roślin, a dla miłośników starych zabaw i gier podwórkowych przez LGD KOLD oraz Radio Merkury zostały przygotowane rozmaite konkurencje, które cieszyły się ogromną popularnością, kiedy nie było jeszcze komputerów. Wśród promowanych gier było m. in. „kulanie felgi”. Zawodnicy za udział w zabawach otrzymywali sznekę z glancem, lemoniadę i gadżety.
W namiotach promocyjnych informacje na temat swojej działalności przekazywali także pracownicy Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Punktu Informacyjnego Funduszu Europejskiego. (Krystian Dybek / powiatnowotomyski.pl)

Na scenie w sobotę m.in. zespół „Mejk”,

a w niedzielę „Fanatic”

z pewnością nie zabraknie innych atrakcji o których poinformujemy niebawem .

A tak było w ubiegłych latach … 

 

 

Fot.Maciej Kasprzak

(Visited 5 357 times, 1 visits today)

Leave a Reply