SUKCES TRZCIANECKIEGO TECHNIKUM

W miniony piątek, we Wrześni, odbyły się tegoroczne Eliminacje Okręgowe Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.  Zeszłoroczne zmagania na poziomie okręgowym i centralnym zakończyły się triumfem uczniów  trzcianeckiego Technikum , a szkoła uznana została za  Najlepszą Szkołę Rolniczą w Polsce.

W tym roku uczniowie pragną powtórzyć ten sukces, a pierwszym jego etapem były właśnie wrzesińskie zmagania. W pierwszym etapie trzcianeckie technikum reprezentowało aż 14 osób startujących w siedmiu blokach tematycznych: architektura krajobrazu, gastronomia, technologia żywienia, produkcja roślinna, produkcja zwierzęca, mechanizacja rolnictwa i weterynaria .

Eliminacje Okręgowej Olimpiady i Umiejętności Rolniczych okazały się dla trzcianeckich uczniów niezwykle udane, bowiem aż 13. z nich zajęło miejsca w pierwszej dziesiątce, a do kolejnego etapu zmagań zakwalifikowała się siedmioosobowa ekipa, która stawała na najwyższych stopniach podium podczas eliminacji. A byli to:

Z architektury krajobrazu: Kinga Kapłon /I miejsce/ i Klaudia Komasa /III miejsce/

Z gastronomii: Katarzyna Brzezińska /III miejsce/

Z mechanizacji rolnictwa: Robert Kalemba / II miejsce/

Z produkcji roślinnej: Krzysztof Konik /II miejsce/ i Marcin Bartkowiak /III miejsce/

Z produkcji zwierzęcej : Michał Krawczyk / I miejsce/

Wyniki uczniów pozwoliły także na uhonorowanie szkoły w Trzciance tytułem Najlepszej Szkoły podczas etapu okręgowego. Ten tytuł i praca wszystkich olimpijczyków potwierdzają, że trzcianeckie technikum nie ma sobie równych i jego forma kształcenia stanowi przykład doskonałego łączenia teorii i praktyki, a uczniowie realizują nie tylko szkolny program, ale przede wszystkim rozwijają swoje pasje.

(Visited 179 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz