Szkodliwe substancje w powietrzu – jak chronić swoją rodzinę przed ich negatywnym wpływem?
Powszechnie przyjmuje się, że najlepszym sposobem na pozbycie się szkodliwych drobnoustrojów z pomieszczenia jest otworzenie okna, by wpuścić powiew świeżego powietrza. Jednak wraz z podmuchami orzeźwiającej bryzy do pokoju przedostają się także szkodliwe mikroorganizmy, pyłki, smog i inne zanieczyszczenia. Choć nie widać ich gołym okiem, unoszą się wokół domowników, wyrządzając drobne szkody w organizmie. Po pewnym czasie zaczynają się pojawiać oznaki złego samopoczucia, drażliwości, często również reakcje alergiczne.
Jak walczyć z zanieczyszczeniami unoszącymi się w powietrzu?
Należy zaopatrzyć się w odpowiednie urządzenie zdolne do filtrowania nagromadzonych w pomieszczeniu drobnoustrojów, smogu, dymu papierosowego, pyłków, kurzu czy pleśni. Każde z nich negatywnie wpływa na organizm, pogarszając jego kondycję w niewidoczny sposób.
Służą do tego oczyszczacze powietrza Dyson. Dzięki technologii wielowarstwowych filtrów wyłapując stopniowo coraz mniejsze drobinki, aż można wziąć głęboki oddech i poczuć się lepiej. Pomagają one w łagodzeniu skutków alergii sezonowych (na pyłki i wirusy), niwelowaniu smogu i dymu papierosowego (brudzący i powodujący przykre zapachy), pleśni czy kurzu będących dużym problemem w słabo wietrzonych pomieszczeniach.
Jak działają oczyszczacze powietrza w praktyce?
Są one wyposażone w zestaw specjalnych filtrów, których zadaniem jest wychwytywanie konkretnych rodzajów zanieczyszczeń, zwiększając tym samym skuteczność swojej pracy. Oczyszczacze powietrza Dyson dla przykładu posiadają wbudowane podstawowe dwa filtry:
- filtr HEPA (czyli filtr wychwytujący drobinki alergenne),
- filtr węglowy (inaczej aktywny filtr węglowy, wyłapujący smog i dym).
Za sprawą tych podstawowych funkcji domownicy mogą cieszyć się lepszej jakości powietrzem i zwiększonym komfortem przebywania nawet w mniejszych czy słabiej wentylowanych pomieszczeniach.
Jakie dodatkowe funkcje posiadają oczyszczacze powietrza?
Bardziej złożone modele dostępne na rynku posiadają funkcję: jonizacji, nawilżania, ogrzewania lub ochładzania powietrze.
Działają zdalnie przy użyciu Wi-Fi. Mają tryb oszczędzania przy uruchomieniu w porze nocnej (dzięki niższemu poborowi mocy, oszczędza się energię elektryczną i domowy budżet).
Należy jednak pamiętać, że urządzenie powinno się ustawić w miejscu, gdzie istnieje swobodny przepływ powietrza. Oznacza to, że nie może się znaleźć w rogu pokoju, przed lub za jakimiś przedmiotami, w ciasnym pomieszczeniu. Dobrze jest postawić go w pobliżu okna lub wejścia, aby powietrze mogło swobodnie przepływać przez umieszczone w nim filtry.
Oczyszczacze powietrza stanowią obecnie ważny element wyposażenia domu. Przy zwiększającym się zanieczyszczeniu powietrza i narastającym problemom z ogrzewaniem i alergiami powodowanymi przez drobnoustroje i alergenne czynniki, jakość powietrza jest bardziej ważna dla zdrowia całej rodziny.
Poszczególne modele oczyszczaczy posiadają istotne funkcje zwiększające komfort i jakość domowego mikroklimatu. Dzięki nim rodzina może oddycha spokojnie, ciesząc się wspólnie spędzonym czasem.
Artykuł Sponsorowany