Spotkanie z ekspertem WWF Polska w ramach akcji „Ratujmy serce Karpat” w parku Starego Browaru

Spotkanie z ekspertem WWF Polska w ramach akcji „Ratujmy serce Karpat”

 Już 4 sierpnia w parku Starego Browaru odbędzie się prelekcja pt. „Puszcza Karpacka – bogactwo przyrodnicze, ochrona i zagrożenia”.


Poruszony temat jeszcze bardziej przybliży temat zagrożonych gatunków chrząszczy, które do końca sierpnia można oglądać w wersji makro w parku Starego Browaru.

 Przez całe lato, w parku Starego Browaru można podziwiać i „dotykać” powiększonych wersji chrząszczy, które objęte są ścisłą ochroną gatunkową i występują w rejonie Puszczy Karpackiej. Projekt to efekt współpracy z Fundacją WWF Polska, wspierający akcję „Ratujmy Serce Karpat”.

4 sierpnia w godzinach 13:00-15:00 w parku Starego Browaru powstanie specjalna strefa edukacyjna, gdzie ekspert WWF Polska Piotr Chmielewski, przedstawi różnorodność świata zwierząt i roślin w regionie Puszczy Karpackiej. Wszystko to w kontekście starań WWF o utworzenie Turnickiego Parku Narodowego. Uczestnicy wykładu będą mieli także okazję zapoznać się z działaniami Fundacji WWF Polska na rzecz ochrony Puszczy Karpackiej, a także z aktualnymi zagrożeniami dla jej bogactwa przyrodniczego.

Dodatkową atrakcją będzie również gra ekologiczna o nazwie „sieć powiązań”, która pozwoli wszystkim uczestnikom dowiedzieć się jeszcze więcej na temat współzależności organizmów w środowisku przyrodniczym.

Wstęp wolny.

 (Visited 49 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz