Tragedia na drodze… Olbrzymia siła uderzenia, drzewo wyrwane z korzeniami, części auta rozrzucone na dystansie 50 metrów.

OSP Szamocin informuje:

 Tragedia na drodze…

[59MZ/2018]: Godzina 20:25 Wyjazd alarmowy zastępów GBARt 2,5/16 oraz SLOp z OSP Szamocin do wypadku drogowego na drodze wojewódzkiej numer 190, na trasie Szamocin – Białośliwie.


Po przybyciu na miejsce zdarzenia rozpoznano iż doszło do zderzenia samochodu osobowego z przydrożnym drzewem. Poszkodowany, z bardzo ciężkimi obrażeniami ciała znajduje się poza pojazdem – w wyniku siły zderzenia wyrzucony został na zewnątrz.

Siła uderzenia była tak wielka, że przydrożne drzewo zostało wyrwane z korzeniami, a części pojazdu rozrzucone były na dystansie około 50 metrów.

W pierwszej fazie działania strażaków oraz ratowników medycznych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, całkowitym wstrzymaniu ruchu na trasie oraz prowadzeniu medycznych czynności ratunkowych m.in resuscytacja krążeniowo-oddechowa.

Jednocześnie w tym samym momencie grupa strażaków oraz policjantów przeszukiwała teren przyległy do miejsca zdarzenia celem wykluczenia podejrzenia, iż w zdarzeniu mogła brać jeszcze inna osoba. Nikogo więcej nie odnaleziono.

Niestety, ale wysiłek strażaków oraz ratowników medycznych nie przyniósł oczekiwanych rezultatów – obecny na miejscu lekarz stwierdził zgon poszkodowanego.

Dalsze działania polegały na oświetleniu miejsca zdarzenia celem ułatwienia pracy obecnym na miejscu techniką policyjnym oraz prokuratorowi, uprzątnięciu pozostałości powypadkowych, neutralizacji substancji ropopochodnych a także krwi, oraz przywróceniu obu pasów ruchu do stanu używalności celem wznowienia ruchu kołowego.

Po ponad 5 godzinach działań nasze zastępy powróciły do bazy.

Najprawdopodobniej zdarzenie to było samobójstwem. Prosimy o powstrzymanie się od lekkomyślnych i nieprzemyślanych komentarzy.

SiŚ na miejscu zdarzenia:

GBARt 2,5/16 – OSP Szamocin
SLOp – OSP Szamocin
GBAPr 2,5/30+250 – JRG Chodzież
GCBA 5/32 – JRG Chodzież
ZRM S P01 08 – Falck Medycyna
ZRM P P01 08 – Falck Medycyna
Oficer Operacyjny
Kia Ceed II – KPP Chodzież
Kia Ceed II – KPP Chodzież
Kia Ceed – KPP Chodzież
Opel Bravo – KPP Chodzież
Opel Astra – KPP Chodzież
Technik Policji
Prokurator
Pomoc drogowaTen pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.
Źródło: OSP Szamocin

Więcej :(Visited 2 178 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz