ŚMIERTELNY WYPADEK NA DK-11

Zastępy straży pożarnej z JRG w Chodzieży, wracając z pożaru drogą krajową nr 11 około godz. 13:53, w Chodzieży na wysokości krzyżowania ulic Ceramicznej i Buszczaka, byli świadkami zderzenia samochodu osobowego z samochodem ciężarowym.


Natychmiast przystąpili działań ratowniczych. Samochód ciężarowy uderzył w bariery ochronne. Kierującemu nim mężczyźnie nic się nie stało. Samochód osobowy w wyniku zderzenia wypadł z drogi i zatrzymał się na dachu,  na ul. Ceramicznej. Kierujący nim mężczyzna pozostał w nim uwieziony. Ratownicy po przeprowadzeniu badania urazowego odstąpili od dalszych czynności ratowniczych, ze względu na brak parametrów życiowych i skale odniesionych obrażeń. Przybyły Zespół Ratownictwa Medycznego, również odstąpił od działań ratunkowych, z tych samych względów co strażacy.

W międzyczasie schładzano dymiącą się komorę silnika.

Droga przez kilka godzin była całkowicie nieprzejezdna. Policja zorganizowała objazd. Po zakończeniu czynności prokuratorskich, wykonano dostęp za pomocą specjalistycznych narzędzi hydraulicznych do ofiary wypadku. Przybyła na miejsce zdarzenia pomoc drogowa wyciągnęła  uszkodzony samochód ciężarowy, który wbił się w bariery ochronne drogowe. Uszkodzone pojazdy zostały zabrane przez pomoc drogową, a ruch na drodze całkowicie udrożniony.

Działania straży pożarnej trwały do 22:00.

Opracowanie: mł. kpt. Artur Binkowski.

Zdjęcia: mł. bryg. Leszek Naranowicz./kppsp-chodziez/

(Visited 2 634 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz