Śmiertelne potrącenie! Na miejscu zginął 61-letni pieszy

Do tragicznego wypadku doszło w piątkowy wieczór na drodze między Mochami i Solcem. Na miejscu zginął 61-letni pieszy – mieszkaniec Moch.


Kierowca auta, które brało udział w zdarzeniu nie odniósł obrażeń i jak wykazało badanie alkotestem był trzeźwy. W sprawie wszczęte zostało postępowanie, które prowadzi KPP w Wolsztynie.

13.12.2019 r. ok.godz. 20:00 dyżurny KPP w Wolsztynie został powiadomiony o potrąceniu pieszego, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 305 pomiędzy Mochami i Solcem. Zaledwie kilka minut wcześniej do wolsztyńskiej jednostki policji dotarła informacja o mężczyźnie, który poruszał się tą drogą bez wymaganych przepisami elementów odblaskowych.

Policjanci z Posterunku Policji w Przemęcie, którzy po uzyskaniu pierwszej informacji zostali skierowani przez dyżurnego na interwencję znaleźli się na miejscu już po kilku minutach. Potwierdzili, że doszło do wypadku, ustalili też, że niestety obie informacje najprawdopodobniej dotyczyły tej samej osoby.

Pomimo podjętej przez mundurowych akcji reanimacyjnej przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon mężczyzny. Ofiarą okazał się 61-letni mieszkaniec Moch. Drugim uczestnikiem zdarzenia był 65-letni mieszkaniec Poznania. Mężczyzna nie odniósł obrażeń i jak wykazało badanie alkotestem był trzeźwy.

Policjanci działając pod nadzorem prokuratora zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz przeprowadzili jego oględziny. W czasie prowadzonych działań wprowadzili ruch wahadłowy. Pełną przejezdność drogi przywrócono po około czterech godzinach.

W sprawie wszczęte zostało postępowanie, które prowadzi KPP w Wolsztynie.

Zobacz również …

(Visited 514 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz