ŠKODA KAROQ z systemem VarioFlex pomieści aż do 1000 butelek!

Tradycyjnie, na tegorocznym Tour de France auta marki ŠKODA (w tym po raz pierwszy model KAROQ) służyły jako pojazdy serwisowe dla kilku zespołów, w tym dla holenderskiej, profesjonalnej grupy LottoNL-Jumbo.Podczas wyścigu holenderscy profesjonaliści zużywają około 1000 bidonów wody. Było to nie lada wyzwanie dla ŠKODY KAROQ: czy bagażnik kompaktowego SUV-a pomieści aż tyle półlitrowych bidonów?


Okazuje się, że dla ŠKODY KAROQ to żaden problem. Dzięki systemowi VarioFlex, nowy SUV marki posiada szerokie możliwości aranżacji przestrzeni bagażowej i maksymalną pojemność tej przestrzeni wynoszącą nawet 1810 litrów.

Pojemność bagażnika 4,38-metrowej ŠKODY KAROQ to imponujące 521 litrów z tylnymi siedzeniami w domyślnej pozycji. Opcjonalne fotele VarioFlex umożliwiają zwiększenie tej pojemności. System składa się bowiem z trzech oddzielnych siedzeń tylnych, które można każdorazowo wyregulować. Zapewnia to więcej miejsca we wnętrzu dla pasażerów lub pozwala zwiększyć przestrzeń bagażową w zależności od potrzeb. Jeśli na przykład dwa zewnętrzne fotele są przesunięte o 150 mm w przód, przestrzeń bagażowa zwiększa się do 588 litrów.

System oferuje również wiele innych możliwości dla pasażerów i bagażu. Inną zaletą VarioFlex może być również regulacja pochylenia oparcia na poszczególnych tylnych siedzeniach. Ponadto fotel środkowy można składać za pomocą uchwytu, aby mógł stać się środkowym podłokietnikiem z dwoma uchwytami na kubki. Dzięki VarioFlex, siedzenia można całkowicie usunąć – wówczas ŠKODA KAROQ przekształca się w vana o maksymalnej pojemności przestrzeni bagażowej wynoszącej 1810 litrów.


(Visited 402 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz