Sąsiedzka czujność i działanie policjantów uratowało życie 69-letniej, samotnie mieszkającej kobiety

Sąsiedzka czujność i i szybkie działanie policjantów z Komisariatu Policji w Okonku pozwoliły uratować życie 69- letniej samotnie zamieszkującej kobiecie.


24 marca br. mieszkanka Okonka poinformowała dyżurnego złotowskiej komendy, o swoich obawach co do stanu zdrowia i życia swojej sąsiadki. Zgłoszenie dotyczyło 69- letniej samotnie mieszkającej kobiety, która od kilkunastu godzin nie była widziana, nie wychodziła z domu i nie otwierała drzwi od mieszkania.

Na miejsce udali się policjanci Komisariatu Policji w Okonku. Przez zamknięte drzwi słychać było odgłosy osoby, z którą nie można było nawiązać kontaktu. W związku z tym, że istniało zagrożenie życia i zdrowia osoby, reakcja policjantów była natychmiastowa – siłowo wyważyli drzwi i weszli do mieszkania.

Jak się okazało w jednym z pomieszczeń na łóżku leżała 69 -letnia kobieta, która była przytomna, lecz nie mogła mówić i wezwać pomocy. Funkcjonariusze do czasu przyjazdu załogi pogotowia ratunkowego nadzorowali czynności życiowe kobiety, która następnie została przewieziona do szpitala z podejrzeniem poważnego schorzenia. Dzięki sąsiedzkiej czujności i szybkiej reakcji okoneckich policjantów życiu kobiety nic już nie zagraża.

Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy mogą potrzebować naszej pomocy. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112 lub 997, aby uratować czyjeś życie.
(Visited 194 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz