Policjanci zatrzymali podejrzanych o włamania do 10 altan. Policja apeluje do właścicieli oraz użytkowników domków letniskowych i altan

Sąd Rejonowy w Gnieźnie zastosował trzymiesięczny areszt dla 34-latka, wobec 52-letniego kompana mężczyzny prokuratura zastosowała policyjny dozór. Zatrzymani podejrzani są o szereg kradzieży z włamaniem do altanek na terenie ogrodów działkowych w Gnieźnie.


W dniu 22 marca br. funkcjonariusze wydziału kryminalnego gnieźnieńskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 34 i 52 lat podejrzewanych o kradzieże z włamaniem do altan położonych na ogródkach działkowych Winiary i przy ul. Biskupińskiej w Gnieźnie. Podczas prowadzonych czynności sprawcy przyznali się do popełnienia 10 przestępstw. Ich łupem najczęściej padały elektronarzędzia, narzędzia artykuły AGD itp. Z zebranego materiału procesowego wynika, że do przestępstw doszło w marcu br. Część skradzionego mienia odzyskano. Sprawa jest rozwojowa. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i policji i zastosował wobec 34-latka trzymiesięczny areszt, wobec drugiego z podejrzanych prokuratura zastosowała policyjny dozór. Sprawa jest rozwojowa. Za kradzież z włamaniem grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policja apeluje do właścicieli oraz użytkowników domków letniskowych i altan o prawidłowe ich zabezpieczanie. Od kilku dni można obserwować miłośników ogrodnictwa pracujących na swoich działkach. Porządki, sadzenie roślin oraz rekreacja potrafią pochłonąć działkowców bez reszty.

Musimy jednak pamiętać, aby opuszczając działkę dokładnie zamknąć swoje altany i domki letniskowe. Pozostawienie uchylonego okna, cennych przedmiotów i urządzeń w łatwo dostępnym miejscu, czy też prowizoryczne zamknięcie drzwi znacząco ułatwiają „pracę” włamywaczom. Często narażając właścicieli na duże straty finansowe. Warto też zastanowić się nad zastosowaniem solidnych zamków w drzwiach, sama kłódka nie zagwarantuje bezpieczeństwa.

Apelujemy do wszystkich działkowiczów o zwracanie uwagi na osoby obce, które podejrzanie się zachowują na terenie działek i informowanie o tym Policji na numer 997 lub 112.(Visited 106 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz