Rybomania 2020 na MTP [ZDJĘCIA, FILM]

Miłośnicy wędkarstwa w ten weekend powinni zarezerwować na wizytę w Poznaniu. Na targach Rybomania będą mogli bowiem zapoznać się z nowościami sprzętowymi i porozmawiać z innymi wędkarzami o „taaakich rybach”. Dodatkową atrakcją jest ogromne akwarium, które stanęło w jednej z hal Międzynarodowych Targów Poznańskich.


Poznań jest ostatnim miastem, w którym odbywają się targi z cyklu Rybomania Tour. Pierwsze, w grudniu, miały miejsce w Warszawie, w lutym Rybomania gościła w Gliwicach. 

– Poznań jest dla nas zawsze wyjątkowym miejscem na organizację Rybomanii. Tu wystawcy szykują nowości rynkowe, a po okresie zimowym, wędkarze nie mogą doczekać się możliwości sprawdzenia tego, co kupili – tłumaczy Jankowiak.

Podczas targów Rybomania można zarówno nawiązać kontakty biznesowe, jak i przygotować się do nadchodzącego sezonu. Hale Międzynarodowych Targów Poznańskich wypełnią się wyjątkowymi emocjami, dzięki zaproszonym gościom – gwiazdom wędkarstwa.

Ogromne akwarium

Niewątpliwie atrakcją jest wielkopowierzchniowe akwarium, w którym pływają ryby z polskich wód. Akwarium mieści blisko 23 000 litrów wody. Zbiornik, poza tym, że jest atrakcją, w trakcie targów stał się sceną główną dla pokazów pracy przynęt. Pomysł i jego realizacja jest możliwa dzięki inicjatywie kilku firm, które postanowiły wspólnymi siłami umożliwić ustawienie zbiornika w hali.

Młodzi wędkarze się uczą

Po sukcesie „Szóstki Rybomaniaka” w Warszawie i Gliwicach, w której dzieci odwiedzając wybrane stoiska, brały udział w konkursach wiedzy, akcja jest kontynuowana w Poznaniu. W specjalnej strefie, młodzież może spędzić czas, aktywnie ucząc się o sztuce wędkowania w ramach Akademii Młodego Wędkarza.

Wędkarskie rękodzieło

Wędkarze – rękodzielnicy dążą do wyprodukowania doskonałej przynęty, której najważniejszym celem jest złowienie ryby. Do produkcji takich przynęt stosuje się wiele materiałów od drewna, metalu, piór po gumę, a co za tym idzie – trzeba posiadać umiejętności obróbki tych materiałów.

Pomysły i sama realizacja przynęt odbywa się nad brzegiem wody, bo od razu można sprawdzić efekt dzieła, ale na szczęście ci, którzy chcą zobaczyć te wyjątkowe prace, bez czekania mogą odwiedzić specjalną strefę rękodzielnictwa podczas Rybomanii w Poznaniu. – Doceniamy pracę tych, którzy własnoręcznie przygotowują przynęty, zdajemy sobie sprawę z czasu, jaki muszą na to poświęcić. Dodatkowo taka przynęta jest jedyna w swoim rodzaju, bo wykonanej ręcznie, nie da się powtórzyć. – mówi Miłosz Jankowiak, dyrektor targów Rybomania. – Zapraszamy wszystkich do odwiedzania tej strefy, ale zachęcamy wędkarzy i firmy, które specjalizują się w tej dziedzinie do wystawienia się w Poznaniu. Zapewniamy niepowtarzalną atmosferę.

(Visited 302 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz