PRZERDZEWIAŁY NIE TYLKO OD ŚWIĘTA

Obowiązywał go świąteczny zakaz jazdy, jednak kierowca postanowił wyruszyć w drogę w Boże Ciało, chociaż mu nie było wolno. Trafił na inspektorów ruchu drogowego i całe szczęście. Jego samochód w fatalnym stanie nie powinien znaleźć się na drodze nawet w zwykły dzień pracujący.


20 czerwca był dniem świątecznym i ruch drogowy dla niektórych rodzajów pojazdów był ograniczony w godzinach od 8 do 22. Inspektorzy z oddziału terenowego w Pile przeprowadzali od rana kontrole na miejskim odcinku krajowej „10”. W czasie obowiązywania zakazów został zatrzymany pojazd należący do polskiego przewoźnika. Weryfikacja dokumentów oraz ładunku potwierdziła, że pojazd od godziny 8 rano nie powinien wykonywać transportu. Z kolei kontrola stanu technicznego wykazała szereg nieprawidłowości, które stanowiły bardzo poważne zagrożenie w ruchu drogowym. W samochodzie stwierdzono usterki układu hamulcowego – uszkodzone powierzchnie cierne tarcz hamulcowych, pęknięty przewód układu hamulcowego, nieprawidłowości w oświetleniu – brak światła mijania z prawej strony, uszkodzone szkoło halogenu przeciwmgłowego, uszkodzony amortyzator z tyłu pojazdu oraz liczne ślady korozji na ramie nośnej. Natomiast stan techniczny przyczepy całkowicie wykluczył ją z dalszego użytkowania. Na ramie nośnej stwierdzono skorodowanie, które spowodowało uszkodzenie materiału nośnego wraz z pęknięciem poprzecznym w okolicy osi pojazdu z prawej strony. Kontrola ogumienia wykazała nadmierne zużycie bieżnika opony na osi środkowej.

Dalsza podróż zakończyła się odholowaniem zespołu pojazdów na parking. Wobec przedsiębiorcy zostanie wszczęte postępowanie administracyjne zagrożone karą w wysokości 6 tysięcy złotych.

witdpoznan.pl

(Visited 191 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz