Przekazanie nowych radiowozów Komendzie miejskiej Policji w Kaliszu

Na placu przed budynkiem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Kaliszu odbył się uroczysty apel, podczas którego przekazano na ręce kaliskich policjantów siedem nowych radiowozów. Sześć z przekazanych dziś pojazdów została zakupiona dzięki zaangażowaniu i wsparciu Miasta Kalisza. Nowy tabor, usprawni codzienną służbę policjantów i pozytywnie wpłynie na poczucie bezpieczeństwa mieszkańców miasta Kalisza oraz powiatu kaliskiego.


Funkcjonariuszom Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu zostały przekazane cztery radiowozy nieoznakowane i trzy oznakowane. Zakup pięciu z sześciu wyżej wymienionych pojazdów został współfinansowany przez Miasto Kalisz w systemie 50 na 50, co oznacza, że połowę wartości potrzebnych środków przekazało miasto, a drugą połowę Komenda Główna Policji. Zakup jednego z nieoznakowanych radiowozów hyundai i30, został w całości sfinansowany przez miasto Kalisz.

Zakup jednego z oznakowanych radiowozów – volkswagena caddy, sfinansowała w całości Komenda Główna Policji. To pierwszy tego typu oznakowany model pojazdu w taborze Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Łączna kwota zakupu wszystkich przekazywanych w dniu dzisiejszym pojazdów wyniosła ponad 750 tys. złotych, z czego ponad 380 tys. przekazało miasto Kalisz

Podczas uroczystego apelu policjanci otrzymali kluczyki do nowych radiowozów z rąk Prezydenta Miasta Kalisza Krystiana Kinastowskiego, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Piotra Mąki oraz Komendanta Miejskiego Policji w Kaliszu insp. Dariusza Bieńka.

Zanim auta wyjechały w teren, zostały poświęcone przez Kapelana Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu Księdza Roberta Lewandowskiego.

kalisz.policja.gov.pl

(Visited 135 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz